Chippendale

Aurora

Member
Al tau e o minune, sa te bucuri muuuulti ani de el :clap:
L-am cumparat si eu de la Dedeman, era la oferta...l-am cumparat deoarece scria ca are 5 stele miros din 5. Acum au inflorit primele 3 floricele, micute, nu prea miros si nu prea seamana cu frumusetea ta, ma consolez ca nu am dat 119,00 pe el. Poate daca o sa mai creasca o sa-si schimbe atitudinea, ;-)
 

Aurora

Member
Da, draguta astea sunt preturile in Timisoara la astia cu nume grele "Tantau" sau "Austin"...
Si la Hornbach la fel sunt preturile chiar si 140,00...dar eu am vanat reducerile ;-) si l-am luat si pe Nostalgie. In poza se mai vede un pic vechiul pret...reducerile adica 50% se opereaza in magazin la un angajat de la "gradina" dar sunt si preturi mai omenesti, am luat un Blue Parfum cu 69,00 pret intreg. Eu eram la vanatoare :) si m-am dus in zona cu trandafiri noi primiti sa le verific mirosul si am dat peste frumusetea asta, avea 2 flori mari deschise si un miros de se simtea pana la 3m. Dar m-a dezamagit la a doua inflorire dupa ce i-am oferit un loc de cinste mi-a facut 2 flori micute ciclam inchis :cry:
Poze o sa pun un pic mai incolo cand ma invat cu upload-ul suntem mai batrani si ne miscam mai incet :oops:
 
Ultima editare:

claude

Well-Known Member
Moderator
Aurora, nu e bun link-ul! :D Cel putin mie nu mi-l deschide, imi da Error 403 No hotlinking please :)
 

Aurora

Member
Da draguta,
asta este...nu stiu cum sa postez poza direct pe forum asa fumos ca voi :cry:
Dar totul se invata ;-)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
De pe sunphoto nu poti sa postezi direct foto :(
Frumos Chippendale...m-ati omorat cu el!
 

Roxana Peled

Active Member
M-ai omorat cu asta!
E trandafirul care la mine a cazut primul sub linie pe lista de achizitii :( ... mi l-am dorit ... mult ... si nu mi l-am luat :) pentru ca m-a lovit constiinta lipsei de spatiu. M-a lovit la timp ca si asa am vreo doi inghesuiti intr-un loc complet nepotrivit pentru un trandafir ... de fapt sunt vreo 4 :secret: ... plus unul in ghiveci. De cand m-am gandit insa ca as putea pune chiar mai multi prin ghivece, incep sa reconsider! Si Chippendale devine primul pe lista ;-)
 

nick1971

Active Member
ar trebui sa fie primul pe lista, e si foarte parfumat si tine floarea foarte mult. anul trecut n-a crescut, acum a facut o floare, dar are o tija noua mai inalta si cu mai multi boboci
 

Aurora

Member
La mine, asa arata: "pricajit" desi era la ghiveci...poate are prea mult soare. L-am plantat in locul unui Kronenbourg care a murit. Langa el am plantat o tufa de Lavanda pentru protectie :D
 

Roxana Peled

Active Member
Aurora, nu vreau sa sar eu cu cobitul dar mie nu prea imi seamana floarea alui tau cu ce am mai vazut la fete ca fiind Chippendale :|
 

Aurora

Member
Nu ma necaji... ;-) ca dadui 20,00 pe el la reducere...era in ghiveci personalizat Tantau. Eu sper sa-si revina, am pretentii de la el :)
Eu am spus de la bun inceput ca nu seamana, dar atunci nu stiam inca sa postez imagini...asa direct in mijlocul discutiei...deh batranetile :nu stiu:
 

belisima

Well-Known Member
:( nici mie nu mi se pare ca ar fi el,al meua inflorit corect din prima si e prins din lastar....asta are fata d e englezesc :barfa:
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
La dumneavoastra cum se comporta Chippendale? Ca eu sunt cam dezamagit de el. Primele flori au fost intr-adevar spectaculoase, dar de atunci a mai facut cateva micute si apoi i-au crescut niste tentacule de caracatita. Si nici vorba de alte flori. La mine este in primul an.
http://mirceaspc.sunphoto.ro/Chippendale
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
La mine e in anul trei ,super sanatos,anul asta a avut trei valuri si acum iarasi are boboci :-)
Ai rabdare ca e in primul an .
 
Sus