Chippendale

mirceaspc

Active Member
Moderator
L-am cumparat si eu toamna asta. Cam cat de mare se face tufa? Ca sa stiu daca l-am pus bine. :gandit:
 

Rose

Active Member
Cred ca este printre cei mai reusiti trandafiri! Se apropie putin de Summer Song? Cum suporta soarele direct? E pacat sa-l tii ascuns, bebita, e prea frumos sa-l dosesti printre alte plante.
 

miki70

Active Member
Ce facusi Rose, dadusi insomnii intregului forum cu Chippendale asta. :rofl: Forumistii in loc sa se gandeasca la sarmale& piftii fac planuri pt primavara la rose :rofl:

No, cine are de dat un butas cu minim 3 noduri acum dupa sarbatori, il pun in balcon la inradacinat . :)
 

bebe Iris

Active Member
Rose a spus:
Cred ca este printre cei mai reusiti trandafiri! Se apropie putin de Summer Song? Cum suporta soarele direct? E pacat sa-l tii ascuns, bebita, e prea frumos sa-l dosesti printre alte plante.
Nu am Summer Song (defapt il am, dar l-am plantat abia acum in toamna). Nu prea are la mine soare direct, e printre alte "buruieni" care-l apara de soare :rofl:. Este tare frumos, dar nu stiam asta cand l-am plantat si speram sa cresca mai viguros decat in prezentari...in general toate cresc mai mari decat in prezentari.
 

Rose

Active Member
miki70 a spus:
Ce facusi Rose, dadusi insomnii intregului forum cu Chippendale asta. :rofl: Forumistii in loc sa se gandeasca la sarmale& piftii fac planuri pt primavara la rose :rofl:

No, cine are de dat un butas cu minim 3 noduri acum dupa sarbatori, il pun in balcon la inradacinat . :)
:rofl: Pai numai eu sa nu dorm noaptea din pricina frumosului? Eu as incerca sa inradacinez in apa, dar n-am ce :cry: TAre as vrea sa vad daca merge treaba, dar nu am butasi decat la tara, asa ca...poate-ti vin idei :rose:
 

miki70

Active Member
In apa nu, in ghiveci cu pet in cap tinut la 10-20 grC acum. La marginea pervazului, acolo unde sunt balamalele termopanului sunt 20-21gr C la mine.
 
Sus