China Girl

Vai, ce bine, sar'na mult de tot!! :hug: Nu stiu cum sa ma revansez...
Poti sa imi trimiti cand vrei si cand consideri ca se pot prinde, eu vreau sa incerc varianta ta, cea cu peturi.
 

George

Member
Mama cat de bine arata trandafirul asta, ce o fi fost in capul meu de am ezitat sa mi-l comand pana acum?!
 

Roxana Peled

Active Member
Nu e, imi pare rau :(
Nici frunzele nu corespund, la China Girl sunt verde mai inchis si mai lucioase iar florile sunt ireal de batute de la prima inflorire.
 

laural

Well-Known Member
Si la mine a fost printre trandafirii doriti inca din 2012, apoi l-am tot taiat de pe liste, nu mai stiu de ce :x
 

belisima

Well-Known Member
MASCHA a spus:
A inflorit si la mine,plantat in primavara,dar nu cred ca este China Girl :cry: Voi ce parere aveti ?
si al meu a inflorit mai rar ,dar nici nu m-am gandit sa nu fie china girl.... :( :eek: are petalele ascutite al meu,asa cum vad ca ar trebui sa fie....poate nu si-a arata inca adevarata fata,al meu avea radacini slabute in toamna,poate de-aia.....
 

MASCHA

Active Member
Roxana Peled a spus:
Nu e, imi pare rau :(
Nici frunzele nu corespund, la China Girl sunt verde mai inchis si mai lucioase iar florile sunt ireal de batute de la prima inflorire.
Sa zic,ca frunzele la tine sunt mai inchise din cauza solului,...sa zic...,dar floarea....nu aduce de nici un fel...nici forma,nici culoare,nimic.Are o saptamana de cand s-a deschis bobocul,iar floarea a ramas incremenita in forma aia de bila,iar culoarea este cea din poza un galben crem.
Nu zic ca nu este frumos,dar nu este ceea ce am cumparat,iar asta este dezamagitor :(
 

Roxana Peled

Active Member
Nu stiu ce sa zic :gandit: , uneori trandafirii se comporta ciudat tare la prima inflorire. E interesant ca are totusi petalele acelea ascutite in varf, poate este totusi ea, mai asteapta o tzara sa mai infloreasca o data :D . Este si o primavara/vara ciudatica tare din punct de vedere al umiditatii si temperaturilor. S-ar putea ca si asta sa aiba o influenta!
 

Roxana Peled

Active Member
Sincera sa fiu nici nu prea l-am vazut prin alta parte.
Foarte frumos Nick, sa-l stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de el! :D
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumos si tandafirasul asta! :)
Cred ca din cauza lipsei parfumului nu l-am pus pe lista pana acum.
Dar cred ca voi face iar o exceptie si il programez pentru la toamna! :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Oficial NUMARUL UNU la mine in gradina!!!!
Singurul trandafir care anul acesta nu a avut nici o secunda in care sa nu aiba nici o floare. Acum o luna-doua a fost foarte grav afectat de patarea neagra si si-a pierdut toate frunzele. Era chel si inflorea :D
Acum vad ca si-a revenit complet :h:
 
Sus