China Girl

Roxana Peled

Active Member
Fetelor, va dau cuvantul meu de onoare; toti trandafirii mei sunt momentan in pauza, unii mai fac cate o floricica sau doua, in rest cresc bobocei ... cu exceptia lui China Girl :) . Asta e in continuare o tufa cu flori! Multe flori, 5-6 cel putin :indragostit:
 

Rose

Active Member
Roxana: POZE! POZE! POZE!!!!!!
Ma gandeam ca intre timp am putea face o petitie catre Tantau sa creeze si varianta parfumata! Ar candida cu succes la titlul pentru trandafirul anului!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nici eu nu mai intru, ca e frumos, n-am ce zice, da' parfum tot n-are, asa ca nu ma mai oftic degeaba :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
"la carte" cred ca scrie vreo 80 cm, al meu are aproape 1,50 m in al doilea an :)
E cel din dreapta, e mai inalt ca Mary Rose de langa el si au aceeasi varsta!
 
Multumesc pentru raspuns, Roxana.
Este absolut superb!!!
Daca ar fi sa plantez doi, unul langa altul, la ce distanta sa ii pun? Si cat dureaza o floare? Ma gandeam si la o combinatie China Girl si Chippendale, oare arata ok?
 

Roxana Peled

Active Member
Mie mi se pare o combinatie grozava! :D
In ador pe Chippendale :indragostit: , e trandafirul nr 1 pe care mi l-am dorit si nu mi l-am mai luat din lipsa de spatiu :(
Florile tin mult la China Girl, la mine tin peste o saptamana si se scutura frumos :D
Daca ai spatiu lasa 1 m intre ei, hraniti bine se vor uni si nici nu o sa trebuiasca sa tai atat de mult din ei ca sa nu se sufoce unul pe celalalt.
 
Sus