Ce violete v-ati propus sa achizitionati anul asta?

cornelia

Fondator
Membru staff
Tot facand liste peste liste de viitoare achizitii m-am gandit sa va intreb si pe voi cum stati. Ati definitivat listele? V-ati hotarat la ceva anume?
 

simonac

Member
acum vreo 2 luni postase simona2 niste poze cu violete orange...alea chiar mi-ar place si daca stau si ma gandesc bine se maigasesc de completat colectia...ca de uitat m-am abtinut de ceva vreme sa ma mai uit, asta ca sa nu-mi fac inima rea
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Azi mi-am dat peste maini la cumparat violete. :oops: Ca daca era dupa capul meu ma intorceam acasa cu vreo 4 bucati. :rofl: Voi cum mai stati cu disciplina in privinta achizitiilor?
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Mi-am propus sa iau numai violete cu nume, imi plac fitele :giggle: si cum nu prea gasesc, sunt in siguranta. Cand am participat la evenimente tematice si am gasit frunze de soi, am cumparat. Acum astept sa iasa puii. In functie de rezultate la toamna s-ar putea sa imi comad fie niste pui, fie tot frunze de la o doamna din Canada, nu e departe de mine (vreo 200 km). M-a tentat putenit sa le comand din SUA dar nu am voie sa aduc plante cu pamant din afara tarii :x
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Politicile fitosanitare sunt chinuitoare. Uite asa a picat o comanda de-a mea de hoya la un moment dat. :eek:f:
Eu nu ma omor sa cumpar chestii cu nume, dimpotriva. Daca imi place floarea, o iau. Cum o cheama conteaza mai putin. As putea s-o botez chiar eu. :giggle:
 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Eu am zis sa ma limitez la cele cu nume ca si asa mult spatiu nu am. Surplusul de pui il trimit de obicei in Romania...fraudulos :giggle: Anul trebut am trimis cu parintii mei, anul asta cred ca voi trimite cu socrii la toamna.
Dar o lista de dorinte as avea, primele care imi vin in minte sunt Lyon's Zoe si Frosty Cherry. Eu trag la visiniu in combinatie cu alb, recunosc.
 
Sus