Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

mio

Member
Sicamin, superba petunia!
Mie nu-mi iesea niciodata rasadul asa cum era pe plic
 

sicamin

Member
Astept sa vad acum ce culori de petunii duble mai infloresc. De data asta am avut noroc,altadata nu mi-a iesit nici la mine ce era pe plic.
 
A

Anonymous

Guest
SICA,sint super!!1 ai avut noroc!! Sa stringi seminte de la ele,ca oate mai iese si la anul.
 

roxy

Member
Frumoase Hariclea. inseamna ca ti-au simtit lipsa si au vrut sa te incante la intoarcere. cred ca trebuie sa aplic si eu metoda cu tunsul la petunii, sunt ciufulite rau.
 

Hariclea

Member
Da, Roxy, sa stii, ca si eu am avut un pic de emotii cand le-am tuns, dar vad ca toate s-au indesit si au mai multe flori deschise de-odata acum! Tunde-le fara frica!
 

bibacj

Member
Hariclea a spus:
Da, Roxy, sa stii, ca si eu am avut un pic de emotii cand le-am tuns, dar vad ca toate s-au indesit si au mai multe flori deschise de-odata acum! Tunde-le fara frica!
Cat ai taiat din ele? Ai aplicat taierea si celor curgatoare?
 

Hariclea

Member
pai da, eu cred ca curgatoare am, ca asta ma enerva ca crescusera lungi si incurcate... nu mai puteam eu sa le inspectez cum trebuie... nu stiu cat sa-ti spun cu exactitate, dar aproape la jumatate le-am redus... si in nici 3 saptamani au ajuns la loc...doar ca mai pline de flori.
 
A

Anonymous

Guest
ei,de-acum asteapta sa le vezi inflorite. Am pus si eu niste bulbi,a ajuns la floare,dar cind va fi la apogeu,am sa-i pun poza.
 

sicamin

Member
Acum au inflorit si zambilele primite de ziua mea. In 14.01.2008 erau doar putin imbobocite si nu li se cunostea culoarea. Sant albe si miroase atat de frumos.....

 
Sus