Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

adrianam

Well-Known Member
Nu cred ca mai am cuvinte sa mai adaug ceva in afara de extraordinar, minunat, un adevarat rai! :visator:

Folosesti cumva si un sistem de udare ca se vad ceva furtunele pe acolo?
 

naylcha

Member
Am instalat anul trecut un sistem de irigat de la GARDENA, cu temporizator, si diferite tipuri de picuratoare si stropitoare in fiecare ladita si ghiveci :) inainte imi lua cam o ora sa le ud pe toate si cand era cald trebuia de 2 ori pe zi sa le ud. Acum insa merge de la buton sau setez diferite programe de udare automate. Anul acesta am adaugat la sistem un aparat pt substanta de fertilizat :) E o minunatie sistemul :wink:
 

vivi23ro

Member
daca stie cineva ce e aceasta planta, are rizom atita mai stiu, nu e cumparata din tara si a facut fff multe flori
 

Simina

Active Member
Pocalinda a spus:
WOW, or fi stiind oradenii pe sub ce minunatie trec?
Eu cred ca aceasta terasa plina de flori va deveni un obiectiv de admirat din turnul Primariei.

Felicitarile mele, Naylcha, pentru acest colt de Rai!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sunt totusi plante de terasa, chiar daca eu le-am plantat in gradina... nici nu mai stiu unde sa le pun pozele :roll: :rofl:

 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Zephi si eu tot in gradina l-am pus fiindca am citit ca la Claude a rezistat fara probleme afara si daca la ea a rezistat peste iarna de ce nu ar face-o si la mine,nu?

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Eu am inteles ca doar zephy alb rezista in gradina peste iarna. Zephy roz, nu. :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Caramell a spus:
Eu am inteles ca doar zephy alb rezista in gradina peste iarna. Zephy roz, nu. :?
Asa o fi ......oricum am pus si...si... :) ...selectie naturala :mrgreen:
O sa vedem la primavara/vara 2012.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:( ia uite...nimeni nu mai zice nik??? :eek:

Atunci sa va arat eu: azi se poarta .........ROSUUUUUUUUUUU.........


in nuante diverse ,este adevarat :oops: dar spre buna dispozitie a Domniilor voastre si spre tresaltarea inimilor toropite de caldura de iulie :p
 

Rami11

Member
Gabiuta a spus:
:( ia uite...nimeni nu mai zice nik??? :eek:

Atunci sa va arat eu: azi se poarta .........ROSUUUUUUUUUUU.........


in nuante diverse ,este adevarat :oops: dar spre buna dispozitie a Domniilor voastre si spre tresaltarea inimilor toropite de caldura de iulie :p
Ce frumos e leandrul!
Si ultima muscata imi place :D
 
Sus