Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

albela

Active Member
Ai plantat bulbi sau ai primit planta? Iti poti da seama dupa bulbii mici si uscati... :?
 

zamfira

Member
I-am primit anul trecut, au avut ceva frunze si apoi au disparut, iar acum, mi se pare mie , ca iese ceva cam pe unde tin eu mite ca i-am pus , de aceea intrebam :)
 

sini

Well-Known Member
Prima floare de capsuni.
Cum sa fac polenizarea fara albinute sau bondari?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Minunate florile de piatra,ficus,cred ca atrageau privirile trecatorilor.
Te rog sa postezi pozele in format mai mic.Daca nu stii cum,intrebi si-ti zicem.
 

Alexa81

Member
Noutati in balcon:





Inima Mariei mi-a facut o surpriza primavara asta, o credeam pierita pt ca toata iarna nu cred ca am udat de 2 ori galeata ei.
Oxalisul s-a lungit cam mult, dar sper sa isi revina, l-am mutat la mai multa lumina. El vrea soare..., eu nu am, sa vedem ce iese. Am aflat dupa ce am cumparat bulbisorii ca doar cel ce infloreste alb si are frunza simpla, verde vrea la umbra.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Inima Mariei e dicentra?E foarte frumoasa intr-adevar .............. :D
Sa-ti traiasca floricelele!
 
D

dyayzh

Guest
daca asta e abia inceputul sunt extrem de curioasa cum este continuarea :wink: :D Frumoase!
 

mirelush

Member
Nu am obtinut-o din seminte. Am cumparat-o in martie , de la un supermarket . E produsa de Patioplant ( daca tin bine minte ). Era destul de amarata, dar dupa ce i-am schimbat ghiveciul , i-a mers foarte bine. De doua saptamani am scos-o afara ( pe o terasa acoperita ) .
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Felicitari Mirelush !Esti o fericita posesoare a unei Thunbergia Battiscombei.
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumoase, mirelush! :D Si iti doresc sa infloresca cat mai mult!


Mi-au inflorit si mie cateva plante pe balcon:

Clematis Multiblue, care nu seamana cu ce este pe eticheta dar este foarte mare si foarte frumoasa:

, , ,

Clematis Madame le Coultre:


Lewisia incepe sa-si arate splendoarea:


Iar ranunculus este cred in perioada maxima:
 
Sus