Ce plante v-au inflorit pe balcon sau terasa?

sicamin

Member
Chiar in balcon le tin,ca le-am adus o zi in camera si miroseau prea tare. Acum pe balcon intradevar miroase a primavara ,doar afara e frig inca.
 

Eu

Member
nu conteaza ca nu ai balcon christina , important este ca ti-au inflorit zambilele :) !
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Prima muscata inflorita anul acesta
O crizantema care a stat in casa toata iarna si tot timpul arata asa
Incep si crocusii din jardiniere si sunt foarte interesanti ,au tot cate 2 flori multumesc Gabiuta! :wink:
 

Alexa81

Member

adrianam

Well-Known Member
Alexa, iti doresc sa te bucuri si de inflorirea hortensiei! :D

Si eu am una de gradina pusa in ghiveci, dar deocamdata nu se vad boboci florali! Nici nu stiu daca hortensia infloreste pe tulpinile noi.
Parca stiam ca infloreste numai pe ramurile de anul trecut, care la mine s-au uscat de curand si nu inteleg de ce! :(

Sini, sunt atat de frumoase si de gratioase, ca parca mi-as pune si eu in ghivece pentru la anul!
 

Simona D.

Member
sini a spus:
Au inflorit florile care imi plac cel mai mult:
Sini, abia acum am vazut frumusetile astea. Si ale mele tot ele sunt favoritele :indragostit: Poate incerc si eu anul viitor. Poti sa ne dai amanunte? :oops: Nu stiu nimic despre plantare, conditii ...
 

sini

Well-Known Member
Eu le-am luat din gradina cand abia iesisera.Au crescut si s-au facut mari in ghiveci.Pamantul:florimo si sunt pe balcon deschis,deci rece.Altceva ,nimic,doar noroc
 

albela

Active Member
Gabi gabriella, eu am cumparat ranunculus sub forma de plantuta de la praktiker. Nu stiu cum arata planta cand rasare din pamant :(
 
Sus