Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

aleynad

Active Member
Moderator
Bravoooo! Uite ca acum stim cum se numeste! :D
eu nu am cumparat-o, am luat-o din gradina de la bunica mea, dar se inmulteste singura din seminte, din cate am observat eu! :D
 

popescu gp

Well-Known Member
plante ierboase de gradina

Pentru mine este inca o curiozitate caci si la aceasta ora cateva clematite au inca flori si chiar boboci;este primul an min care si-au prelungit inflorirea,asta probabi;l din anomaliile atnosferice din acest an.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Nu neaparat, unele clematite fac flori atita vreme cit primesc conditii propice..... sint insa relativ putine procentual.

Si la mine una din clematite a inflorit a doua oara...de cam o saptamina...
 

victoria222

Active Member
Wow, ce crini superbi ai, Caline!!! :clap: Ce frumos arata dupa ce se inmultesc serios in strat. Trebuie sa le gasesc si eu alor mei un loc definitiv si sa-i las sa-si faca de cap cativa ani.
 

happy

Well-Known Member
Dupa Calin este tare greu sa postezi!Are unicate din vestul tarii,la noi in regat inca nu au ajuns :rofl:
Dar incercam :wink:


 

fixpix

Active Member
Mersi Nick, I know!
:rofl:

Sa stii Victoria... asa la grup is super. Nu cate 1 ici si colo. Dar unii crini se inmultesc mai repede, altii nu :D

De ex. am unu care face cate un bulb mititel la baza fiecarei frunze

Asta!
Mai am crini "similari" de alte culori dar aia nu sunt asa prolifici... oare de ce???

Happy... Ce sa fac daca sunt la 10 km de granita cu Ungaria (vestul salbatic)? Noutatile ajung mai repede in gradinile noastre!
Dar sa stii ca imi plac gladiolele alea (in special cea mov si rosu/alb) si irisu ala ultimu. Ce combinatie! Si cum de e acuma inflorit ???
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus