Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carla

Active Member
Aha, deci e un soi de coada soricelului :eek: M-au pacalit frunzele, nu prea seamana cu celelale achillee.
O s-o caut si eu, imi place cum arata si vad ca creste compacta. Numai buna pentru bordura :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
Tare frumoase si ale voastre!
Fixule, cata tufa de floare de colt ai! :eek:
Mie mi-au mancat melcii bobocii la floarea de colt! :cry: :cry:


Va arat cateva poze noi din gradina mea :D




si buddleja "Black Knight"
 

Dea

Active Member
minunate toate aleynad!

cunosti cumva denumirea trandafirului tau?


Seamana mult cu unul pe care il am, insa nu-i cunosc denumirea.
 

happy

Well-Known Member
Daniela,ce soiuri de coada soricelului ai :eek: Si asterul alb noroc ca ai postat tu ,eu nu stiam cum se numeste desi am in gradina! :D

 

alfa

Active Member
Daniela si Happy cred ca de la mine aveti asterul acela.... cred ca am reusit sa gasesc denumirea corecta: Achillea ptarmica 'The Pearl' :? S-ar parea ca defapt nu e aster :oops:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Toate sunt minunate! Un curcubeu de culori superbe!

Cateva si la mine in gradina. Stiu ca fucsia si hibiscusul nu sunt plante de gradina... dar tare mult le place sa fie tratate ca atare :rofl:





 

happy

Well-Known Member
alfa a spus:
Daniela si Happy cred ca de la mine aveti asterul acela.... cred ca am reusit sa gasesc denumirea corecta: Achillea ptarmica 'The Pearl' :? S-ar parea ca defapt nu e aster :oops:
Sigur este de la tine si este achillea The Pearl :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc Kinga. Si inca nu au inflorit toate calele :D.

Da, trandafirasul galben este Amber Nectar. Cum ti se pare, seamana cu al tau?
 

happy

Well-Known Member
Violeta, orice aparitie de-a ta este deosebita si fara sa postezi flori...acum ne arati muschii de pisica ,soricelul se da in leagan,o alta pisica aleraga dupa fluturi :rofl: :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Violeta, de-as intalni in drumul meu mai multe tute cu acte cum zici tu ca esti zau ca as reusi sa am o relatie mai cordiala cu aceasta specie numita Homo sapiens... :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
Kinga, da! de la tine e asterul, si zici ca de fapt nu e aster? :roll:

Csilla68, nu stiu denumirea acelei plante, face parte din familia crizantemelor, dar inca nu am gasit concret cum se numeste! :(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus