Ce plante v-au inflorit in gradina in 2011

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

emilia68

Active Member
Rami11, da floarea respectiva se numeste cosmos.
Am primit in primavara un amestec de culori...e prima care s-a deschis, are o culoate foarte placuta.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Minunate Ghia.
Clematita m-a cucerit iremediabil si abia astept sa o vad si pe a amea inflorita. :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunata tangutica! Am si eu o piticanie, am luat-o mai mult moarta decat vie asa ca anul asta nu stiu daca va inflori. Ma bucur s-o vad pe a ta, mi se pare mai frumoasa decat pe eticheta! :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Iesita din seminte anul trecut si a inflorit deja? Cum ai semanat? In cat timp au germinat? erau seminte proaspete?
 

Floria

Active Member
Va prezint si eu JUNGLA MEA DE FLORI http://floria.sunphoto.ro/Jungla_mea_de_flori
Nu am mai avut energie sa le denumesc pe fiecare in parte dar voi le cunoasteti si treceti cu vederea acest fapt. Daca anul trecut imi numeam gradina 'Paradisul meu" anul acesta o numesc 'Jungla mea de flori'. Deschideti si veti intelege de ce o numesc asa.
 

happy

Well-Known Member
Floria tare imi este frica de palmierii tai ca sunt rezistenti la ger :? Acolo este jungla de fapt! :rofl:
Victoria ,am mai adaugat o pozitie la lista ta,seminte de maci albi :wink:
Si acum a sosit momentul postarii :D



 

Floria

Active Member
Victoria sunt extraordinare fotografiile tale, unele chiar artistice. Foarte frumoase si plantele tale dar totusi am o intrebare. Cum reusesti sa nu ai nici-un firicel de buruian printre flori ?

Happy, palmierii sunt in gradina mea de 3 ani si ii protejez doar cu o folie de celofan iarna. Sunt foarte frumoase fotografiile tale, este prima data cand nu vad si umbra ta printre floricele. Chiar ca a fost o zi buna de facut fotografii !
 

victoria222

Active Member
Happy, pastreaza lista sa n-o pierzi! :) Eu mereu zic sa tin minte ce frumuseti vreau de la tine, si uit in secunda a doua. Noroc ca sunt albumele astea disponibile oricand.
Floria, multumesc de aprecieri! Cu buruienile ma descurc usor deocamdata. Am o sapa magica de la Gardena care sapa singura :rofl: De fapt, secretul este ca fac o data pe saptamana o raita cu sapa printre flori. Si daca fac asta regulat, nu prea am ce prasi. Si am si buruieni, dar nu le fotografiez :p
 

lelia

Well-Known Member
O feerie in gradinile voastre ! :visator:
Ce frumoase sunt gladiolele ....si multe ! :visator:
Sa va bucurati de ele !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus