Ce plante v-au inflorit in gradina in 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

claude

Well-Known Member
Moderator
dana_rusu a spus:
de la Claude este iberis,o planta tare frumoasa si care sta iarna verde
Asa e Dana, e iberis sempervirens si e intr-adevar tare frumusica! Eu am semanat anul trecut iberis gibraltarica, s-au facut ditamai tufele, ar trebui sa infloreasca anul acesta in septembrie, asa ca de frumusetea iberisului ma pot bucura de 2 ori pe an :D
 

riana

Active Member
michaela a spus:
Sorina off :roll: cu drag ti-as raspunde daca as stii cum se numeste magnoliul.... eu am cumparat copacelul inflorit/m-a cucerit si l-am luat, dar nimeni nu mi-a zis ca infloreste de doua ori asta am descoperit eu :wink:
arbustul din spatele lalelelor asta cred nu-i stiu denumirea :oops:
floricelele albe -Stellaria holostea
ultima poza.... nu e arbust... sa nu te referi la planta care am zis ca e aceeasi cu a lui Calin... :oops: e luata din padure :D
Camellia, culmea! ca asta este una care nu am cumparat-o ca fiind rezistenta, de gradina, dar a rezistat bine :wink: :D
iar vis-a-vis de gradinuta ta.... sa stii ca si eu am trait sentimentul asta :oops: dar ce e acum, este rodul multilor ani de achizitii una cate una :rofl: :wink: si tot mai mut de colo dincolo ca nu-mi plac cum sunt asezate.... :roll: si mai iau ceva... si mai scot alteva :rofl: asa e cu.... gradinile :D
arbustul din poza este prunus tenella sau migdal pitic. :D
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Primăvara asta capricioasă îşi continuă cursul, dar florilor pare să nu le pese nici de frecventul vânt care aminteşte de Bărăgan, nici de frig, nici de ploaie.
După cei galbeni e rândul micuţilor irişi mov, cam ciufuliţi de vânt... campanula proaspăt plantată afară pare că nici n-a simţit frigul de astă noapte.... iar printre ele stropi de culoare...
 

riana

Active Member
e tare frumusica magnolia
Michaela si Sorina cu mare placere
exista si cu floricele albe. daca lasi un singur fir el se face pomisor
 

riana

Active Member
si eu am una micuta care anul acesta a facut o singura floricica dar , daca zici ca da rezultate am sa vorbesc si eu cu ea :)
 

iogamac

Member
am invatat de aici de pe site...nu mai stiu cine era suparata pe un trandafir, si cand l-a amenintat ca-l scoate a inflorit, cred ca de frica :rofl: :eek:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus