Ce plante v-au inflorit in gradina in 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

elipopa

Active Member
iata ce am mai gasit eu inflorite in gradina de la tara astazi dupa ce a nins acum doua zile! astazi a fost o zi frumoasa cu soare!!



 

happy

Well-Known Member
Tare frumoase ...cred ca sunt ultimile pe care le vedem anul asta :(
Doar daca nu are cineva viburnum bodnantese in gadina si vom vedea flori si in decembrie :wink:
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Minunate, elipopa!

Pe la mine e o vreme întunecatã, rece, cu vânt ºi ploaie. De dimineaþã brumase serios. Nu o vor mai duce mult, dar încã se încumetã sã þinã piept toamnei târzii:
 

elipopa

Active Member
Adina-Ioana a spus:
Minunate, elipopa!

Pe la mine e o vreme întunecat?, rece, cu vânt ?i ploaie. De diminea?? brumase serios. Nu o vor mai duce mult, dar înc? se încumet? s? ?in? piept toamnei târzii:
nici tu nu esti mai prejos!
ma bucur ca am ajuns ieri la tara, astazi este urat si a plouat toata ziua!!!
avem de asteptat pana vine primavara!! :(
 

anasstasia

Active Member
Si eu am fost ieri la tara. A fost timp frumos. Flori avea doar tufanica mea.
Trandafirii Lincon si New Dawn aveau boboci, insa sint sigura ca nu o sa infloreasca.
Gata, vine iarna. Ne intilnirm cu floricelele din curtea noastra la primavara. :(
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
ªi mie îmi vine sã iau înãuntru osteospermum-ul care e din nou în floare, în ciuda vremii. În plus mai are destui boboci. Nu a fost deranjat deloc de bruma groasã nici de cele câteva zile foarte reci prin care a trecut cu brio.
 

happy

Well-Known Member
Gata ,au inflorit crengile pomilor cu turturi de gheata :D Sunt ultimile flori pe anul asta :wink: A venit lapovita si in sudul tarii,am fost protejati pana acum dar s-a terminat!
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nu va speriati, ca nu mi-a inflorit nimic, dar sunt sanse! :rofl: Am observat ca mi-au rasarit o parte dintre crocusi, frunzulitele au cam 2 cm :eek: Iar ghioceii, ced sa spun, deja se vede bobocelul, se desface frunza din jurul lui...
 

FlorentinaS

Member
Si la mine au rasarit frunzele de crocusi si irisi. Mai fain e ca i-am plantat in gazon, am uitat de ei si-acum, cand am vazut frunzele, era sa ma apuc sa le smulg, crezand ca-s buruieni :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus