Ce plante ne-au inflorit (in apartament) - partea 2

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
hehe.. iata ca incearca unii altzii sa postezi citeva floricele si vine Adina si ne lasa fara grai...;-) Felicitari Adina... se vede ca le place la florile tale acolo unde sint...
 

popescu gp

Well-Known Member
plante de interior

la mine hibi infloresc care mai de care;si astazi am facut poze si doar avand calculatorul stricat(sunt pe un laptop), nu pot sa-i pun in album ,dar urmeaza. Avand atatia boboci de aceea nu am putut lua butasi din ei;schlumbergera a inceput sa infloreasca si ele;astept sa infloreasca bine sa le fac poze.Brugmansia galbena are floare si boboc
 

angela draganoiu

Active Member
cornelia a spus:
cata frumusete. sigur esti o fericita. felictari.
io cand vad streptocarpusii cit sint de delicati si de frumosi, desi stiu cata munca e cu ei, ma apuca asa o mancarime in degete de .............. nu pot sa va spun :)
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Interesantã surprizã!

La mine se remarcã prin florile lor bãtrânul zygocactus, ceva mai tânãra crassulã ºi graptopetalum-ul:


 

happy

Well-Known Member
Esti magiciana Adina,am avut si eu graptopetalum dar am zis ca este doar decorativa prin frunze("balarie"-vorba sotiei :rofl: )si am aruncat-o :D
 

diana999

Active Member
happy a spus:
Esti magiciana Adina,am avut si eu graptopetalum dar am zis ca este doar decorativa prin frunze("balarie"-vorba sotiei :rofl: )si am aruncat-o :D
niciodata sa nu arunci o floare.......decat daca e uscata...mai bine de-o luna :wink:
 
Sus