Ce plante ne-au inflorit (in apartament) - partea 2

Ninutza

Member
Foarte frumoase :eek: , insa petunia si calibracoa sunt mai mult plante pentru exterior, sau balcoane si terase, decat de interior.
 

danya

Active Member
:roll: Ne omori! Cliviile sunt dementiale!!!! Am si eu una dar nu sunt asa norocoasa incat sa mi infloreasca. :|
 

fixpix

Active Member
wow. superbe.
imi place epi ala de la Cornelia. yum!

La mine...infloresc acuma pe balcon
puturoasele astea (Typhonium divaricatum)
(acum 3 dimineti m-a trezit o putoare de numa... dar stiam de unde se trage, ca vazusem bobocii...

Slipper-ul asta mov

Eccremocarpus scaber

Haworthia?

Si se pregateste... scadoxus
 

fisulix

Member
Merci de aprecieri!
Inca un pont: lumina multa dar nu direct in soare! (nu ca la mine - :) eu le-am facut acuma cand e innourat tare afara).
 

akhalteke

Member
Multumesc! Chestia e ca aparatul meu are o problema la culorile deschise, nicicum nu le scoate clare, l-am butonat de numa', oricum inca nu am renuntat, poate ii gasesc chichita....
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
În interior am câteva plante înflorite momentan: un trio de spatiphyllum, câteva violete, o gloxinie, minunata hoya carnosa, uimitoarea clivie reînflorită, peperomia, jasmin-ul , ceva bromelii şi se pregătesc aechmea cu două flori, iar phalenopsis-ul are tije noi.







 

taia

Active Member

Anthurium,kalanchoe,rhipsalidopsis - care este la prima inflorire,gloxinia,violete si draga de Vanda,care a inflorit din nou.
Mai am orhideele,care au inflorit in primavara,si care mai au si acum o multime de flori.
 
Sus