Ce mai gradinariti? (partea a II-a)

tzep

Well-Known Member
Moderator
Am plantat, replantat vreo 15 cactusi si 7-8 suculente ..........
 

Blitz

Active Member
Am "transferat" azi 5 cactusi de la Gino de la Resita la Timisoara- sper sa le mearga la fel de bine ca acasa :wink:

In rest am "gradinarit": Resita- Timisoara- retur (eu sofer, ok, fara stiri la ProTV), gatit, catei, etc.

O mai fi si maine o zi :rofl:
 

victoria

Active Member
Ieri am udat din belsug rosiile si ardeii,am mai plivit in varza si vinete si cam atat :)
Azi e zi de admirat munca din ultimele zile :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
ieri sotul meu a finalizat pergola rustica, asa ca am montat-o amandoi la intrarea in gradina de legume:) , apoi am plantat la baza ei cei 2 trandafiri de dulceata primiti in toamna de la Victoria , care sunt plini de boboci :D
apoi dupa-amiaza l-am convins sa-mi realizeze o roaba rustica :) care in cateva ore a fost finalizata, asa ca maine am treaba cu umplerea ei cu flori :)
in rest...plivit buruieni, ca de obicei :(
si admirat si pozat floriciunile :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
:) hai ca va arat "mesterelile" finalizate sambata
* pergola

* roaba care-si asteapta locatarii
 

aleynad

Active Member
Moderator
:oops: multumim frumos, dar Marius a fost cu executatul, eu doar cu directivele :oops: :oops: :rofl:
sunt tare mandra de el si de mesterelile lui :)
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Felicitari fam. Statescu! :clap: La cat mai multe idei si mestereli! :rofl: Daniela, azi musai trebuie sa te duci la cumparaturi ...... :wink:
 

Blitz

Active Member
Daniela- chiar nimic nou azi- pentru ce s-a straduit Marius sa-ti respecte "indicatiile"? :rofl: :rofl: :rofl:

Dar de fapt- marti e zi de piata si vei avea tu grija :rofl:
 

Blitz

Active Member
"Gradinareala" mea de azi s-a limitat la udat dieffenbachia si Poinsetia. Ca de restul a avut grija ploaia :|
 

mymo

Active Member
Eu azi m-am luptat cu buruienile de la flori si am curatat trandafirii de florile uscate,am udat florile din geamuri,am cules capsuni si cam atat...ce trece timpul :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:) "gradinareala" mea de ieri a fost sa imi adun ghivecele de prin curte :x sa le spal de noroi si......poate cind nu o sa mai ploua sa le mai adaug pamint.
 

mymo

Active Member
Astazi am tuns gazonul,am pus pari si sarme la rosii,le-am copilit si am adunat capsunile pentru dulceata :D
 
Sus