Caut tufe perene pentru primavara

belisima

Well-Known Member
Pentru primavara caut tufe perene si rezistente la seceta :nu-mi_place: pentru a le combina in stratul de trandafiri.o sa enumar aici cam ce caut si ce am de dat la schimb :D
caut:
levantica roz,alba
salvie
veronica
coreopsis
campanula
floarea miresei
achilea etc

am de dat:
iris nibelungen
achilea alba
lacramioare
tufanele pitice mov,rosii,caramizii
rudbeckia lacinata hortensia
:mrgreen:
 

belisima

Well-Known Member
in caz ca o sa aiba cineva de dat ceva la schimb :mrgreen: adaug cate ceva la ce am eu de dat,sunt deschisa la oferte de plante perene,si ma tenteaza in plus miozotis(sa infloreasca anul asta) si campanula

de dat:
iris nibelungen
achilea alba
lacramioare
tufanele pitice mov,rosii,caramizii
rudbeckia lacinata hortensia
garoafe rosii perene
iarba decorativa vargata
smochin cu coaja verde
vinca perena
 

belisima

Well-Known Member
caut seminte de dovleac uleios cu seminte fara coaja,dovlecel cu coaja galbena si verde inchis si 2-3 seminte de rosii portocalii,am de dat la schimb seminte de rosii :uriase romanesti,san marzano,prunisoare determinate,galbene dulcia,chery negre,zebrino,gogosar-galben
mac rosu de gradina(anual),in rosu,galbenele rozulii,carciumarese carusel
 

irina_81

Member
Daca mai vrei,eu am seminte de dovlecel cu coaja verde inchis (zucchini),rosii portocalii;monarda mov si salvie plantute.
 

belisima

Well-Known Member
a,scuze,vad ca aici am trecut iris nibelungen,am si din asta si unul galben remontant ,iti pot da chiar din amandoi
 

irina_81

Member
:D Perfect,atunci asa ramane!Saptamana viitoare iti pot trimite semintele iar plantutele mai in primavara.
 

belisima

Well-Known Member
are cineva "cretisoara"?vad ca e la moda pe afara,eu in zona mea n-am vazut desi s-ar parea ca e o planta salbatica spontana................
 

monika 82

Well-Known Member
belisima a spus:
are cineva "cretisoara"?vad ca e la moda pe afara,eu in zona mea n-am vazut desi s-ar parea ca e o planta salbatica spontana................
plante perene ieftine am vazut la diandia!
 
Sus