Caut Magnolie Genie

monika 82

Well-Known Member
A avut dna Diana(dianadia sunphoto), anul trecut cu 100 ron, cel mai mic pret pe care l-am intalnit pana acum la aceasta varietate :) , va aduce si in aceasta primavara , nu stiu pretul, si mie imi place , si am rugat-o pe dna sa mi-o aduca :D
 

belisima

Well-Known Member
si eu zic ca de la dianadia aveti cel mai bun raport marime-pret,e o varietate destul de noua
 

LadyBug

Well-Known Member
monika 82 a spus:
A avut dna Diana(dianadia sunphoto), anul trecut cu 100 ron, cel mai mic pret pe care l-am intalnit pana acum la aceasta varietate :) , va aduce si in aceasta primavara , nu stiu pretul, si mie imi place , si am rugat-o pe dna sa mi-o aduca :D
Uf, mie nu mi se pare deloc ieftina :( voiam ceva mai convenabil, dar probabil ca nu este, fiind un soi foarte cautat.
 

monika 82

Well-Known Member
LadyBug a spus:
monika 82 a spus:
A avut dna Diana(dianadia sunphoto), anul trecut cu 100 ron, cel mai mic pret pe care l-am intalnit pana acum la aceasta varietate :) , va aduce si in aceasta primavara , nu stiu pretul, si mie imi place , si am rugat-o pe dna sa mi-o aduca :D
Uf, mie nu mi se pare deloc ieftina :( voiam ceva mai convenabil, dar probabil ca nu este, fiind un soi foarte cautat.
Din nefericire , mai ieftina nu am gasit sa stiti, este chiar cea mai "ieftina "gasita de mine, poate fetele stiu alti furnizori...
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu nu ma grabesc, astept sa se mai "invecheasca" si sa se ieftineasca... dar poate peste 2 ani imi trece rabdarea si comand una.
 

monika 82

Well-Known Member
:D , poate dvs stati bine la capitolul rabdare, eu nu :) daca imi doresc ceva, cu greu ma abtin sa nu cumpar
 

LadyBug

Well-Known Member
Monica, nu trebuie sa-mi vb cu dvs, sunt doar cu 3 ani mai mare :D

Si nu stau asa de bine la capitolul rabdare, dar nu mai am incotro de-acum... dovada ca primavara asta am facut prapad... nu mai am loc unde sa plantez tot ce am comandat si nici un ban :)
 

monika 82

Well-Known Member
:D !Cunosc sentimentul, si eu am exagerat anul acesta, imi este ca ma scoate sotul pe pres la usa, cate comenzi am platit, dar cate mai am de achitat: magnolii, rose, hoste, si nu mai spun clematite :)
 

DANIELA06

Member
LadyBug a spus:
Monica, nu trebuie sa-mi vb cu dvs, sunt doar cu 3 ani mai mare :D

Si nu stau asa de bine la capitolul rabdare, dar nu mai am incotro de-acum... dovada ca primavara asta am facut prapad... nu mai am loc unde sa plantez tot ce am comandat si nici un ban :)
Nici eu nu prea mai am loc :)
 

planteiubite

New Member
Buna. Eu am cateva buc. de magnolie Genie la ghiveci, 80lei - varsta aprox 2 ani, de la 1m intaltime. Daca mai doriti, contactati-ma pe privat.
 

LadyBug

Well-Known Member
Hmm, pai si cum sa avem incredere, doar esti personaj nou pe aci? Eu as vrea sa iau o bucata dar mi-e cam teama...
 

planteiubite

New Member
Eu stiu? In viata mea nu am pacalit pe nimeni... iubesc natura si sunt o femeie sensibila. In viata am preferat sa sufar eu decat sa vad pe altul suferind. Dar cum se castiga increderea aici nu stiu! :) Pur si simplu ofer aceste frumuseti pentru ca sunt niste flori deosebite, magnoliile mele preferate. Eu stiu ca preturile sunt exorbitante la Genie si am incercat sa fac posibila achizitionarea lor la un pret mai realist.

Singura garantie pe care pot sa o ofer este ca daca nu e ceea ce asteptati, o trimiteti inapoi si va restitui banii.
 

planteiubite

New Member
Scrie-mi adresa ta si nr de tel unde sa trimit magnolia - sau daca esti in apropiere de Brasov (sau ai pe cineva pe aici) ti-o pot da personal.

Daca nu, in principiu ar trebui trimisa prin curier, pentru ca cei de la posta arunca pachetele cam brutal... si nu vreau sa risc nimic. E ok asa?
Nu gasesc aici mesagerie privata - ca sa nu pui datele tale in public, pe forum - trimite pe gmail.com la plante.iubite @ (formezi tu emailul ca sa nu fie luata adresa pentru spam daca il scriu aici)
 
Sus