Caut 2 butasi de trandafir

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Pentru ca nu mai pot sa fac nicio comanda de trandafiri acum (daca faceti cumva strigati si dupa mine, va rog) caut cu disperare 2 trandafiri: Schneewitchen si Zephirin Druhin. Pe primul poate mai am o sansa sa-l gasesc la ghiveci pe la magazinele de plante ca e destul de comun dar pe al doilea mai greu.

Ii vreau oricum ar fi: contra cost, la schimb, cum doriti numai sa-i aveti ca nu mai am rabdare pana la toamna....
Multumesc!
 

adrianam

Well-Known Member
Eu am pus la prins in noiembrie mai multi butasi de trandafiri printre care si Zephirine Drouhin.
Toti sunt verzi si au inceput sa faca muguri. Dar este inca devreme ca sa pot spune ca s-au prins.
 

adrianam

Well-Known Member
Ok, Geo, sper sa fi pus doi la prins, ca nu mai stiu, i-am pus intr-o doara, in graba, eram pe picior de plecare si am zis hai sa incerc! :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
Mada, nu s-au prins cei doi Schneewittchen de la mine, parca in toamna ti-am trimis?
 

DANIELA06

Member
gradinar1 a spus:
Pentru ca nu mai pot sa fac nicio comanda de trandafiri acum (daca faceti cumva strigati si dupa mine, va rog) caut cu disperare 2 trandafiri: Schneewitchen si Zephirin Druhin. Pe primul poate mai am o sansa sa-l gasesc la ghiveci pe la magazinele de plante ca e destul de comun dar pe al doilea mai greu.

Ii vreau oricum ar fi: contra cost, la schimb, cum doriti numai sa-i aveti ca nu mai am rabdare pana la toamna....
Multumesc!
Mai doresti Schneewitchen ?
 

adrianam

Well-Known Member
Zephirinul pus de mine a si facut o floare micuta. Deocamdata este in gradina, nu l-am mutat ca mi-a fost frica sa nu ii misc radacinile, dar acum sunt sigura ca este prins! Cred ca daca il iau cu balot mai mare de pamant nu va suferi.
Sa-mi spui daca il trimit acum sau la toamna?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sunteti foarte dragute amandoua, multumesc!
Cel mai bine e la toamna, sa nu chinuim planta acum :D :D - multumesc mult inca o data si sper sa ma pot recompensa fata de voi! Daca va doriti ceva din tradafirii mei, cu mare drag va pot trimite butasi (numai sa nu fie prea micuti, sa am de unde taia)
 
Sus