Cattleya

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sarselia

Active Member
Moderator
Ohoooooo :eek: e SUPERBA Cristian!
:oops: Multumesc frumos pentru gest!
E foarte sanatasa si frumoasa!Se vede ca stapanul ei stie ce si cum si mai ales se vede ca o iubeste mult.
Sa ai parte de ea si sa o vedem si inflorita!
:D
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Ohoooooo :eek: e SUPERBA Cristian!
:oops: Multumesc frumos pentru gest!
E foarte sanatasa si frumoasa!Se vede ca stapanul ei stie ce si cum si mai ales se vede ca o iubeste mult.
Sa ai parte de ea si sa o vedem si inflorita!
:D
Multumesc Sarselia...Considera ca este si a ta! Acum o iubim amandoi. Sper sa infloreasca curand.Nu mai are de ce sa faca fite....Doar primeste iubire.... :mrgreen: :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pe bune acuma chiar o iubesc si arata foarte bine.
Asa ca vorba ta fara fite si sa ne arate si noua florile ei.
:wink:
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Pe bune acuma chiar o iubesc si arata foarte bine.
Asa ca vorba ta fara fite si sa ne arate si noua florile ei.
:wink:
Simte ca o iubesti...Si ea pe tine! :oops: Deja stie ca nu mai are voie sa faca fite! De acum incolo mereu ii atrag atentia sa nu uite sa faca flori. Ca doar este "regina" in camera....Pai se poate... :twisted: :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cam asa...desi nici cu Vandele tale nu mi-e rusine ca si ele sunt niste regine mai mici asa ca ar trebui sa functioneze concurenta.
Adica sa infloreasca toate ca sa fie una mai frumoasa ca cealalta.
:wink:
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Cam asa...desi nici cu Vandele tale nu mi-e rusine ca si ele sunt niste regine mai mici asa ca ar trebui sa functioneze concurenta.
Adica sa infloreasca toate ca sa fie una mai frumoasa ca cealalta.
:wink:
Asa este....Faina replica! Hei,...,florilor din camera, sper ca sunteti numai "urechi" la ce a zis Sarselia!.... :mrgreen: :wink:
 

Kati

Active Member
CristianG a spus:
Kati ai dreptate! O phalenopsis poate sa supravietuiasca ani in sir in casa.Nu acelasi lucru se poate spune si de Cattleya... :(
Mare pacat, ca si eu intentionam s-o rog pe Tina sa-mi cumpere Cattleya, insa mi-am pus pofta in cui dupa ce am citit mesajul Sarseliei - cel putin pentru o perioada :(
 

CristianG

Well-Known Member
Kati dupa cum observi este bun si forumul....Astfel nu ne mai aruncam cu capul inainte sa achizitionam anumite specii de orhidee.Avem exemplele altora si noi ar trebui sa tinem cont de ele.Mai exista si varianta sa incercam personal sa achizitionam anumite specii si sa invatam din greselile noastre. :)
 

Kati

Active Member
CristianG a spus:
Mai exista si varianta sa incercam personal sa achizitionam anumite specii si sa invatam din greselile noastre. :)
Da, precum mi-am luat si eu Miltonia, si inca mai traieste si e bine mersi. Dar deja devin off topic, asa ca ma opresc aici :D
Despre Miltonia vorbim in alt topic :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
Kati sa stii ca ai putea incerca si tu.Eu stii bine ca mi-am ales atunci o perioada tare nasoala de trimis flori fiind foarte frig si am riscat.Acum sa vad ce se va mai intampla cu ele.Oricum si eu mai vreau altele ca nu ma las pana nu reusesc ca tare mult imi plac.
Asa ca ai putea incerca ca vorba aia "incercarea moarte n-are"
:)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ena e mai mult decat frumoasa!Si culoarea e minunata.
A trebuit sa iti micsorez pozele pentru ca erau imense.
:D

Sa iti traiasca si sa ai parte de ea mut timp de acum incolo!
 

CristianG

Well-Known Member
Draguta foc...Dar ce s-a intamplat cu ea? Ai senzatia ca este parlita de frig...Frunzele, florile.... :( Unde ai tinut-o? Este putin cam afectata....In rest este o orhidee superba.Felicitari! :D 8)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si eu am avut aceiasi senzatie ca si tine Cristian.Cum ca ar avea ceva...
Poate ni se pare noua dar si mie imi par un pic deshidratate frunzele sau parca sunt atinse de ceva.
In rest jos palaria pentru inflorire.
:oops: :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus