Cattleya part II

MASCHA

Active Member
Si eu am avut un inceput de an bun,doua cattleya inflorite
Pe cea mare o astept de doi ani sa infloreasca....am cumparat-o pentru culoarea rosie si pentru parfum,din pacate nu este nici rosie, nu este nici parfumata,dar compenseaza prin frumusete ,in schimb cealalta umple cu parfumul ei camera :)
 

MASCHA

Active Member
Gradinar, cea mica cred ca seamana cu a ta,eu am luat-o anul trecut ,la reduceri ,de la Baumax.
Si ca o paranteza,imi pare rau ca s-a desfiintat Baumaxul,in Craiova era singurul care mai aducea plante deosebite,acum este preluat de Leroi Merlin,dar au o oferta slaba.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Din pacate Leroy Merlin are si in Bucuresti o oferta slaba la capitolul plante. Nici macar nu au departament de plante de gradina. In schimb are alte produse utile la preturi rezonabile, mie chiar imi place mult Leroy.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
A inflorit foarte frumos! Si are si toate florile deschise in acelasi timp! Felicitari! :)
 

CristianG

Well-Known Member
Si eu am avut un inceput de an bun,doua cattleya inflorite
Pe cea mare o astept de doi ani sa infloreasca....am cumparat-o pentru culoarea rosie si pentru parfum,din pacate nu este nici rosie, nu este nici parfumata,dar compenseaza prin frumusete ,in schimb cealalta umple cu parfumul ei camera :)
Frumoase! Știu că sunt destul de pretențioase. Am avut și eu una în trecut și nu mi-a înflorit niciodată. Până la urmă am dat-o!
 

LadyBug

Well-Known Member
E tare dragalasa, pare foarte mica si cu floricele mari fata de planta, desi banuiesc eu ca si florile sunt destul de mici.
 
Sus