casute pentru pasari

claude

Well-Known Member
Moderator
Edel, cand ai pomenit de adapatori suspendate mi-iam amintit ca am niste coji de cocos, doar ca va fi cam...tricky sa le ancorez! :) Ma gandesc mai degraba la o adapatoare mai mare, eventual pusa pe un butuc mai inalt (am un prun care s-a uscat, il tai la 2 metri :) ) si pun pe el ceva vas frumos, intins, de ceramica si va fi si estetic! :D

Cat despre stat la panda...excelent! Asa nu mai umblu toata ziua ca un titirez si seara pic lata...ma odihnesc in timp ce fac bird watching! :rofl: :rofl:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Prima casuta pentru pasarele :D
A mesterit-o sotul meu, in circa 2 ore :rofl: :rofl:




dupa cum vedeti e un soi de duplex :rofl: si are si mansarda :)
Deja i-am gasit si amplasament :) pe o laterala a magaziei, sub streasina, intre lastarii clematitei montane
 

mimish

Active Member
In iarna eu le puneam graunte pe pervaz. Veneau vrabiute si ciuguleau! Am tot zis si eu ca o sa fac rost de o casuta din aceasta, dar mereu ma iau cu altele si ... uit :oops:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
aleynad a spus:
Prima casuta pentru pasarele :D
A mesterit-o sotul meu, in circa 2 ore :rofl: :rofl:




dupa cum vedeti e un soi de duplex :rofl: si are si mansarda :)
Deja i-am gasit si amplasament :) pe o laterala a magaziei, sub streasina, intre lastarii clematitei montane

Ei, Daniela, poate se apuca sotul tau de facut in serie casute si le vinde doamnelor mai amarate a caror sot din dotare e plecat... :rofl: :rofl:
 

Fleur

Active Member
Eu stiu ca in acele casute se pune hrana. Nu cred ca vreo pasare isi va face cuibul acolo fiindca nu se va simti in siguranta.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
elenafles a spus:
mama4you a spus:
eu una nu stiu..dar macar incerc sa le ofer o casuta! :)
Ca sa-si faca pasarelele cuib in ea trebuie sa o si mobilezi cu pene,paie,fire de iarba uscata, etc. :D
Elena, cred ca de mobilat se ocupa ele :rofl: Principalul e sa intre una si sa-i placa...garsoniera suficient incat sa inceapa s-o mobileze! :)
 

mama4you

Member
eu am aruncat si cateva boabe de mancare pentru pasari...deocamdata...nu sunt chiriasi....dar nu se stie niciodata!
 
Sus