Castravetii

mirela06

Active Member
Mie mi s-au promis niste seminte de castraveti, spunea, rotunzi, dar de la promis, la primit= nimic :? Poate dau eu de ele, dupa poza, ca nici nu stiu cum ai cheama. Cred ca Lemon, sau nu stiu. Ati auzit cumva de asa ceva :?
 

IZA

Active Member
Hai ca ma bag si eu un pic pe la castraveti ca tare mult imi plac fie ei cum or fi. Am si eu din cei de vara semilungi .Am vazut ca sunt destul de marisori in cateva zile voi face salata. Am cautat si n-am gasit sa cumpar seminte dintr-un soi de castrarveti care erau foarte lungi si subtiri ca pe deget. Cat de buni erau murati!!! Mirela felicitari pentru gradina, toata stima sotului tau harnic si priceput !!Poate stii despre ce fel de castraveti vorbesc eu ca nu cunosc soiul . :D
 

mirela06

Active Member
Draga mea. Nu stiu. Poate ca sotul meu, dar la ora asta doarme. Maine il intreb. Ai nostrii, dupa cum ai vazut , cresc f. lungi si grosi, dar sunt f. dulci. Cind sunt abea aparuti sunt ca si degetul, dar nu vor sa ramina asa :cry: Mie mai mult m-ar placea, decit barosanii care-i am :rofl: . Dar ce sa mai ma mir. Sotul, mare, eu nu ma pling ca as fi mica, apoi cum sa nu avem si plantele asa :rofl: :rofl: :rofl:
 

ACHIMENES

Member
Asculta Mirela cine-i vedeta, tu sau castravetii, tot timpul esti etalon pt culturile tale........nu putem vedea plantele din pricina ta :x la o parte din fata lor :) :) :) :) :) :rofl:
 

mirela06

Active Member
:tavalit: :tavalit: :tavalit: Pai eu nu vreu, dar am fotograful care ma pune sa stau ba asa, ba asa. Chiar ca m-ai pus pe ginduri :? Cica eu sunt masura. Sa vada lumea cit i-au crescut plantele. :rofl: Acum imi dau seama ca. totusi urmareste altceva. :rofl: Il trag eu de limbaaa :rofl: :rofl: :rofl:
 

mirela06

Active Member
:tavalit: Iarta-ma Mosumosu, draga, dar mai inainte imi spune Achimenes ca nu-si da seama ca-i vedeta. Si drept sa-ti spun, dupa ce am vazut poza, mai bine, cum atirnam pe bietii catraveti....Ai aparut tu si m-ai felicitat pt. legume. Pai acum parca , daca sunt in prim -plan si asa suspendada, chiar ca-s o leguuuma ditamai si pe deasupra si mindra de mine. Mai lipsea sa fiu imbracata in verde :rofl: :rofl: :rofl: Nu ma lua in nume de rau, dar chiar ma distreaza faza cu mine :rofl: Oricum, multumsc pt ca ne apreciezi gradina. :* :hug:
 

albela

Active Member
Mirela este ceva de groaza, inteleg sa ne tavalim de ras pe la cafenea, dar si la castraveti :rofl: :rofl:
 

mirela06

Active Member
Pai cred ca asa m-am invatat. Sa ma tavalesc peste tot :rofl: O fi insemnind cevaaa :eek: :? :tavalit: ca ai vazut cum m-a pus sotul sa ma intind pe ei. Oricum am sters imaginea sa nu mai ma fac de ris :rofl: :rofl: :rofl:
 

victoria

Active Member
wow,si eu am castraveti destui dar parca nu cresc asa multi deodata pe acelasi vrej.
Se pare ca le faci ceva vraji :wink:
 
Sus