Capsuni

mymo

Active Member
Eu cand sunt la Simeria,intru la capsuni din ora-n ora.Pana si melcii s-au saturat de mine :giggle: dar asa imi salvez recolta :)
 

happy

Well-Known Member
Astazi am adunat penultima ladita de capsuni,jumatate s-au dus la ASE .Tatal munceste si fata are nevoie de vitamine in sesiune :D .Oricum recolta a fost bunicica anul acesta,apa am bagat doar de 2 ori! Le-as hali si pe ale tale Mymo!:salivat:
 

gerry

New Member
Capsunii mei au fost pusi anul trecut , deci, anul asta, avem capsuni.Foarte frumoase numai ca, unele, viermanoase. Adica cu viermi in ele (nu limacsi) :eek: . CUm e posibil asa ceva? Ce e de facut?
 

andradya

New Member
am fost plecata o vreme dar am rugat-o pe mama sa aiba grija de capsuni in lipsa mea... am instruit-o cum trebuie hrainiti cu nutrienti si pana la urma a facut treaba buna! :)

voi face poze zilele astea sa vedeti si voi
 

Aura

Member
:D astept sa vad fotografiile....te pomeni ca ne pregatesti o surpriza mare si ni-i arati cu capsunici coapte? :D
Aura
 

claude

Well-Known Member
Moderator
mymo a spus:
Hai sa vac in ciuda,capsuniile urcatoare de la Riana intra iar pe rod :dans:
Noroul tau ca mai halesti o tura! :) Da' asa-i ca nu-s tocmai urcatoare? Ca tot era pe undeva discutia daca exista sau nu capsuni urcatori...
 

presco

Active Member
Capsunii mei urcatori tot asa arata. Sunt la al doilea rand de flori, au fructificat prima data in primavara. Am in schimb capsuni Ostara coapte. Sunt curioasa daca chiar o sa fructifice pana toamna tarziu. :D
 

mymo

Active Member
Sincera sa fiu,eu nici nu m-am straduit sa le fac urcatoare,eu le-am luat ca sa le fac curgatoare :rofl: fiecare cu pasarelele lui.
 

happy

Well-Known Member
Am si eu cateva 'urcatoare' ,dar nu au acelasi gust ca acelea de primavara :D .
Eu caut capsuni de iarna,sa faca in balcon pana primavara! :rofl: :rofl:
 

ghia_don

Active Member
De ce sa mai cumperi, poti pune stolonii pe pamint si ei vor face radacini formind tufe noi.
Pina in toamna iti umpli gradina :wink: ..
 
Sus