Capsuni

ghia_don

Active Member
Gata coapte...... :D .., mari si parfumate.
Dupa ce le-am pozat, le-am spalat si le-am mincat pe toate...eu singura :salivat: :)
 

aleynad

Active Member
Moderator
noi in toamna am pus 30 rasaduri de capsuni aromate, din pacate au supravietuit iernii doar vreo 25, dar acum au inceput sa se coaca si sunt delicioase :salivat: :salivat:
 

happy

Well-Known Member
Iris s-au copt destul de repede capsunile ,tinand cont ca sunt plantate in primavara.Ce soi sunt? :D
La toamna oricum te copiez in afara de furtun pe care il voi introduce in primavara viitoare!
 

iris

Active Member
happy a spus:
Iris s-au copt destul de repede capsunile ,tinand cont ca sunt plantate in primavara.Ce soi sunt? :D
La toamna oricum te copiez in afara de furtun pe care il voi introduce in primavara viitoare!
Nu stiu ce soi sunt . Am primit stolonii de la un prieten care si-a infiintat o plantatie pe folie. :D Eu zic ca merita investitia in folie chiar daca nu e din cea special conceputa pt. capsuni am vazut la Practiker folie neagra la sul ( se vinde la metru )pt. iazuri e foarte buna si aceasta doar ca trebuiesc realizate gauri.... nu-i mare lucru.
 

mio

Member
Dragilor, ati mai cumparat careva capsuni la ghiveci cu flori rosii?
Sunt foarte simpatici, au si fructe deja, am luat din piata un ghiveci, dar acasa am citit pe net ca nu sunt comestibili. Se poate asa ceva?
 

presco

Active Member
De regula stiu ca sunt comestibili dar nu sunt buni la gust caci nu au aroma de aceea nu sunt buni de mancat deci poti incerca una ca nu te otravesti , cel putin asa am citit eu intr-o carte straina. :mrgreen:
 

isabella

Active Member
Din cauza ploilor zilnice , caspunile din zona noastra nu sunt bune deloc . Sunt acre si nu au savoare :(
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ale mele pana acum sunt ok, anul acesta au facut niste tufe mari si frumoase, fructele la fel, mari, si deocamdata sunt grozav de bune. Se pare ca ploile interminabile de la inceputul lunii le-au priit, iar cum pe urma a fost caldut, chiar daca a mai si plouat, s-au descurcat de minune.
 
Sus