Bunatati de Sarbatori

si tuica si paducelul " e " vasodilatator si scade un pic tensiunea , dar se lasa al naibi in picioare - atentie la cei cu varice , e recomandata sa o servesti stand jos - urca un pic si la cap si uiti de post de tot !!! :evil: :cry: :wink: :oops: :rofl: :eek:
 

interval

Active Member
Pai tuica trebuie bauta cu politichie si mestesug. Bei azi, mai bei si maine si pe urma ... tocmai poimaine.
 

anknic

Active Member
la un ibric de 150-200 ml tuica se pune o lamaie taiata feliute cat mai subtiri si 2-3 lingurite de zahar si se fierbe. aroma de lamaie vine si din coaja si din pulpa. tuica asta e buna si fierbinte si rece.

(daca ceaiul de lamaie: 1 lamaie fiarta intr-n litru de apa pana scade la jumate, e bun pt raceala...va dati seama cum e tuica fiarta cu lamaie :) )

LE: nu se pune decat lamaie si zahar, se da tuica numai un clocot asa...ca daca fierbe prea mult isi pierde din proprietati :)
 

anknic

Active Member
incercati-o inainte, ca poate nu va place...sotului de ex.nu ii place, dar restului familionului daaaa
 

interval

Active Member
Poate ca ai o reteta si cu vin de Buzau, ca parca simt un varf de cutit de invidie la Constantin
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Nici mie nu imi place palinca, are miros prea puternic, dar interval are maaaaaare dreptate cand spune ca e medicament. Mama mea s-a vindecat de ulcer fara nici un medicament, doar cu palinca :wink:
 

nick1971

Active Member
pentru cine are timp si rabdare pentru aranjamente de mese festive, astept pe pm adresa de mail :D
am trimis la cateva fete la care am avut adrese de mail, sper ca ati primit :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Minunate chestii Nick! Mi-au venit cateva idei de decorat salatele si platourile cu diverse.
 

marirogo

Active Member
nick1971 a spus:
pentru cine are timp si rabdare pentru aranjamente de mese festive, astept pe pm adresa de mail :D
am trimis la cateva fete la care am avut adrese de mail, sper ca ati primit :D
Chiar aveam de gand sa caut pe net ceva idei.... Nick, te rog trimite-mi si mie mail! Trimit adresa !
 

kerkyra

Well-Known Member
Si eu, si eu...
Am si eu un mail primit de la cineva cu decorari de platouri. Astept de la Nicoleta mail si daca nu e acelasi trimit si eu cui doreste :D
 

marirogo

Active Member
kerkyra a spus:
Am si eu un mail primit de la cineva cu decorari de platouri. Astept de la Nicoleta mail si daca nu e acelasi trimit si eu cui doreste :D
As vrea si eu mail-ul, daca nu te superi! Mai multe ideei, mai usor de aranjat. Trimit pm cu adresa mea.
 

kerkyra

Well-Known Member
Cu cea mai mare placere! Gata, trimis. Am zis doar sa nu fie acelasi cu cel trimis de Nick, ca a cam circulat :D
Dar cine mai vrea, cu placere.
 

elenafles

Active Member
nick1971 a spus:
pentru cine are timp si rabdare pentru aranjamente de mese festive, astept pe pm adresa de mail :D
am trimis la cateva fete la care am avut adrese de mail, sper ca ati primit :D
Te rog,imi trimiti si mie?Trimit adresa.Multumesc :D
 
Sus