Bujori

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
As vrea sa stiu cum aratau in toamna arbustivii vostri.Are cineva poza?Sau un portret al unui bujor arbustiv in prag de iarna :)
 

carla

Active Member
Arata fix ca niste bete goale :) Nu le-am facut poze la ai mei iar acum e prea tarziu sa le fac pentru ca sunt ingropati cu totul in zapada.
Dar oricum, din cate am vazut eu, isi pierd toate frunzele si raman crengutele goale pe care se vad deja mugurii pentru anul viitor. Si am observat ca se reduc foarte mult in dimensiuni dupa ce-si pierd frunzele, parca nici nu mai e aceeasi planta :|
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:whew: ce bine.Credeam ca al meu va pieri ca tot asa arata.Uite ca la muguri nu m-am uitat.Dau o fuga... :D

Mda.Are muguri iar daca "catelusul" nu i-ar fi rupt virful cu coada sigur ar fi avut vreo 2-3 si pe acolo ca i-am vazut :(
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Cu placere, Dan. Ei recomanda ca divizarea sa se faca toamna (vezi la minutul 1).
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
am cam pierdut startul , am pus un arbustiv si ceva simpli intr-un loc si urmeaza sa aranjez gradina , credeam ca primavara insa sa fac asta ,...acum o sa astept :D
 

clematite

Well-Known Member
Caramell a spus:
Cu placere, Dan. Ei recomanda ca divizarea sa se faca toamna (vezi la minutul 1).
Si in pepiniera de la care am cumparat eu, divizarea se face tot in toamna, dar ii tine la rece peste iarna si vinde tot timpul. Ce nu vinde pana in primavara, inclusiv, ii planteaza inapoi in pepiniera, sau ii pune in ghivece. Are cateva ha de bujori!!! :eek:
Vreau sa o vizitez cand sunt infloriti. :visator:
 

clematite

Well-Known Member
Si de la Clematis am plecat cam beata, de uimire..... :eek:
7 ha de flori...... :visator: norocul meu ca ploua afara, ca acolo ramaneam. :salivat:
Le doream pe toate, l-am cam socat pe tip cu entuziasmul meu, m-a tras de maneca, afara, prietena mea. :visator:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
arunca token int-un morman de haine sa dureze pana il gasesti.... :rofl:

Doar ca din cate vad , nu prea "vrei" sa te "impotrivesti" :tavalit: :tavalit: :hug:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Primul bujor ierbos e gata sa desfaca bobocii, mai e inca unul mai inaintat:

 

fixpix

Active Member
Intrebare tehnica!
Vad ca de vreo 2 ani incoa, de cand au inceput sa faca boboci, cei doi bujori arbustivi se decid ca totusi nu vor sa infloreasca. Au avut boboci de toata frumusetea, dar se usca!
Care sa fie motivul???

 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus