Buchetul de week-end

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Auzi, am vazut azi un reportaj despre generatia Y si felul in care industria florala trebuie sa vina in intampinarea necesitatilor lor.
Stii ce flori prefera tinerii?? Pe primul loc e gerbera si pe locul 2 sunt minicalele :D
Deci, Gabiuto, ai preferinte adolescentine :rofl: :rofl:
 

lelia

Well-Known Member
Vasele sunt din lut ? imi place forma ,imi plac florile si culorile si vasele,sunt foarte frumoase si vii ! :visator:
Frumos ! :clap:
 

irinabv

Active Member
Moderator
gradinar1 a spus:
un buchet mai special - sunt sigura ca multi nu-l vor gasi deloc pe placul lor (sotul meu ii zice buchet de mireasa tip varza) dar mie una mi se pare un concept cel putin interesant, probabil ca daca m-as mai marita o data, as face o alegere mai nonconformista :) . Cat de ciudat vi se pare?
Desi nu o sa ma marit niciodata, asta e buchetul meu de mireasa... sau varzuca mea de mireasa. Imi place!!!! :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu vin cu marturiile :rofl: :rofl: :rofl: asa ca e cazul sa te grabesti.Dar chiar si cind voi fi celebra :p o sa imi fac timp sa te cadorisesc cu ele :)
Da,frumos ..."buchet" :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Irina, esti foarte tare! Si mie imi plac chestiile astea foarte rococo desi daca m-as marita maine din nou :D as oscila intre un buchet simplu, in stil victorian din flori de camp sau unul asa nonconformist.
Cred totusi ca as alege prima varianta :D
Oricum, daca e sa vrei varzuca, sunt la dispozitia ta!!
 

irinabv

Active Member
Moderator
Am o prietena care a avut un buchet din flori de camp si a fost superb!!! Imi pare rau ca nu am poze de la ea. Eu visam un buchet din frezii... simplu... Sa ma imbete cu mirosul lor toata ziua... Asa ca daca ai ceva idei ciudate si cu frezii sunt prima care sa le admir :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
n-am inca nici o comanda cu frezii dar am o mireasa care vrea buchet de lacramioare! Deci e in ton!
O sa fac aranjamente cu frezii pentru 1-8 martie :wink: si sigur ca vi le arat
 

elipopa

Active Member
ce mai am acum prin casa :

Cel cu bobite e de la Craciun , ramurelele au inceput sa infrunzeasca :) :D
 

elipopa

Active Member
aleynad a spus:
bravo, Elipopa!
cel cu "bobite" cred ca e cornus mas, nu-i asa?
multumesc frumos, nu stiu, acum ca ai zis o sa caut! le-am luat din piata de la o babuta zicea ca-i tot un fel de vasc, mi-a placut tare mult cum arata bobitele! le-am pus in apa, se pastreaza la fel de mai bine de o luna! :D
 
Sus