Buchetul de week-end

cornelia

Fondator
Membru staff
Nu vreti sa faceti un articol pentru site despre cum faceti voi buchetele astea? Sa va admire si ne-membrii de forum. :wink:
 

alfa

Active Member
Cornelia eu nu stiu ce am. In ultima vreme nu am avut inspiratie deloc. Iar acum imi sta mintea numai la concediu. Poate dupa ce ne intoarcem si voi avea material proaspat in gradina...poate ma apuca iar talentele :oops: , ca momentan sunt bata, nu sunt in stare de nimic :(
 

alfa

Active Member
Off, off, pai aici e inca primavara. Ce ne facem?

Oare e plecata toata lumea in conediu? Poate iesiti la o iarba verde, la o plimbare.... sau in gradina. Stiu, e greu sa pui foarfeca pe florile tale :rofl:


Haideti sa mai reimprospatam topicul! Va astept cu buchete proaspete si parfumate! :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nu e un buchet dar nu stiu unde sa-l postez; uite ce am mesterit eu aseara...numai ca nu am terminat-o inca, mai am de pus partea din spate cu tul alb:

cum vi se pare? ce ati face altfel? spuneti-mi sincer cum vi se pare...
 

alfa

Active Member
Madalina inteleg ca e o lumanare... de botez? de nunta?

Nu arata rau deloc! Dar nu e incheiata :gandit:. ..

Ce nu imi place : e prea subtire lumanarea. Asa ca dimensiunea aranjamentul floral mi se pare ok, lumanarea nu e potrivita.

In partea de jos va veni tul? Sau vei incheia cu verdeata?
 

elipopa

Active Member
mi mi se pare excelent! foarte foarte reusit! felicitari!
zici ca e de la florarie!
nota maxima!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
alfa a spus:
Madalina inteleg ca e o lumanare... de botez? de nunta?

Nu arata rau deloc! Dar nu e incheiata :gandit:. ..
Ce nu imi place : e prea subtire lumanarea. Asa ca dimensiunea aranjamentul floral mi se pare ok, lumanarea nu e potrivita.
In partea de jos va veni tul? Sau vei incheia cu verdeata?
Draga mea, e o lumanare de botez pe care m-am abitionat sa o fac singura :D. Ideea e ca daca iese prost, ma duc si comand la florarie o alta lumanare...nu-i bai.
Ai observat perfect, nu e inchisa inca in partea de jos dar eu m-am gandit sa o inchid cu tul alb; as mai fi avut o varianta cu beargrass. Tu ce ai alege??
O sa mai postez o imagine diseara, dupa ce pun si tul :D
Multumesc mult pentru ajutor! :hug:
 
Sus