Buchetul de week-end

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Re: a

sorina a spus:
M-am gindit si eu la asta :mrgreen: :mrgreen:
Iti va trebui material din belsug pt un magazin, dar mai ales clienti.

Eu spun ca se pot posta buchete de weekend si fara sa ne luam dupa standardul propus de Sorina pt ca nu multa lume va avea materialele necesare pt un asemenea buchet si mai degraba ce se nimereste prin gradina. BUchetul de weekend spun sa se refere la buchetul de sezon, cu ce gasim noi prin gradinile noastre si cu chestii in plus care le mai cumparam din cind in cind. Cel putin pina in Iulie la mine in gradina infloreste ceva in fiecare saptamina aproape. Din pacate eu fiind departe de casa nu o sa pot face buchetele cum doresc eu ca altfel m-as si lua la concurs cu Sorina..;-)

Se accepta buchetele mele cu narcise si alte flori de sezon la sectiunea asta ?
Incept cu un buchet de liliac inflorit in weekend...
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Exista un secret pentru ca liliacul pus in vaza sa ramana la fel ca cel din gradina?
Multumesc!
 

sorina

Active Member
e

Sunt mai mult decit de acord cu tine Popgeo. De fapt ideea cu care a venit Claudia a fost ca sa va inspirati din ceea ce am lucrat eu .... :? pentru ca intr-adevar nu ai florile , verdeata burete ud ,ambalajele respective la indemina :wink:
De acum incolo nu voi mai prezenta nici un asemene aranjament sau buchet . Daca voi avea timpul necesar eu zic la fel ca tine sa incerc sa le fac cu ce am la indemina si cam cu ce ati putea lucra si voi :wink:

Felicitari , liliacul tau este foarte frumos , si pina la urma cred ca nu exista buchet de flori urit :) :) :) :) :)Iata aranjamentul meu de Paste care nu a fost realizat cu materiale din mag .
 
A

Anonymous

Guest
lelia ,ca de obicei io vad anumite topice cu intarziere.superbe lalele,mai ales alea cu dunga verde ci cele in nuantze de lila si violet)
 

aleynad

Active Member
Moderator
erau prea frumoase ca sa nu stea si in casa, asa ca duminica le-am pus in bucatarie
 

Narcy

Member
Foarte frumoase florielele voastre fetelor! :D Eu ma pregatesc deja pt.Craciun,am inceput sa lucrez la cateva aranjamente.Bafta tuturor!Ma bucur tare mult ca avem acceasi pasiune.
 
Sus