Buchetul de week-end

Claudiavis

Active Member
Dragi eGradinari,

Vom inaugura astazi, marti 13 :) zi aducatoare de maaare noroc, un topic nou. Eu si Sorina o sa ne straduim sa il mentinem permanent in atentia voastra. Proiectul se numeste "Buchetul de week-end" si are citeva scopuri bine definite:

- sa ne incinte ochisorii cu un buchet/aranjament realizat de Sorina saptaminal
- sa ne dezvolte simtul estetic (adica sa ajungem sa ne dam seama ce ne place si, mai ales, de ce ne place un anumit buchet/aranjament)
- sa ajungem noi insine capabile de a realiza buchete/aranjamente la fel de frumoase.

Cum vor decurge "ostilitatile" in cadrul acestui topic?

Pasul 1. Sorina creeaza un buchet sau un aranjament pe care il pozeaza si ni-l arata. In general, se vor folosi materiale pe care sa le avem cu totii la indemina.
Pasul 2. Eu realizez un comentariu al buchetului, in care povestesc despre compozitie, alegerea culorilor, tehnica aranjarii buchetului etc.
Pasul 3. Dupa partea de "teorie", urmeaza provocarea :) : peste week-end (ca doar nu degeaba ii spune topicului "Buchetul de week-end"), va invitam sa realizati voi insiva un buchet cu o tema asemanatoare cu buchetul prezentat de Sorina.
Pasul 4. Urmeaza pozele si comentariile voastre pe marginea buchetului pe care l-ati realizat in week-end :wink:

Speram ca prin acest topic sa invatam cu totii sa realizam buchete frumoase si sa capatam si indeminarea necesara pentru aceasta indeletnicire.

Miine urmeaza ca Sorina sa posteze buchetul pentru saptamina aceasta si... ii dam drumul!
 

sorina

Active Member
Joi

Joi am sa-l fac ( nu am nici o floare in MAG :cry: :cry: :cry: )
Joi seara voi pune pozele sau vineri dimineata .
Data viitoare ma voi pregati mai din timp .
 

lelia

Well-Known Member
Nu fiti pesimiste ,fetelor,orice provocare noua demareaza mai greu ,apoi e ok si avem timp destul ,noi asteptam,spor la lcru :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Waw..........ce misto......Suflu nou in "decor"ul topicului.
Bravo fetele!!!Si eu abia astept si ma prind in joc.Normal :)
 

daisy111

Active Member
Nuuuuu....nu le sterge!!!!Mie imi plac toate,nu stiu daca as putea alege vreuna...poate primul aranjament ca imi place putin mai mult. :) :oops: :D :clap: :clap: :clap: :clap:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Cum sa le stergi?
Mie imi plac toate,dar fiindca sunt eu ,asa ,mai colorata de felul meu,imi place cel cu Gerbere.
 

sorina

Active Member
s

M-am gindit :gandit: ca poate v-ati plictisit de atitea aranjamente :nu stiu: :nu stiu:
Mie imi face inca placere sa le lucrez si sa vi le arat :incapatanat:
 

sorina

Active Member
s

Judit, ma bucur ( oricum nu ke stergeam ) :mrgreen:
P.S. Ce bine iti sta asa zburlieeeee :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

melu

Member
Multumim Sorina ca ne incanti cu asa frumuseti... daca ar fi sa aleg, mie imi place cel mai mult cel cu irisi mov (probabil desi se vad albastri in poza), mi se pare cel mai cel. :D :hug:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Off topic scriu aici,Sorina,da te rog undeva niste detalii despre aceea expozitie sau ce o fi,la voi.Duminica,in 12 aprilie o sa fie?
 

sorina

Active Member
L

Pentru toti cei intresati de o plimbare la Sibiu. De Florii , se organizeaza anual o expozitie cu vinzare la MEDIU in cartierul Hipodrom , unde isi mai multi comercianti si firme isi expun si vind florile , arbori , arbusti , lucrari de sezon ( oferte ) etc, aranjamente specifice de Pasti .
Eu am lucrat o multime de iepurasi de toate formele , dar nu am spor deloc pentru ca , cum le scot in Mag , ca decor imediat se vind . De exemplu acest Iepurila aveam de gind sa-l tin ca mascota , simbata asta o doamna a insistat atit de mult sa i-l vind incit m-am indurat si l-am vindut . Sper sa fac altul , nu de alta dar nu mai am asa de mult timp la indemina , iar la acesta am lucrat o zi intreaga .
Daca doriti sa veniti mai tinem legatura ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

lelia

Well-Known Member
E incantator iepurasul ...o inteleg perfect pe doamna insistenta :D
Ai manute harnice si indemanatice ,felicitari !
 
Sus