buchete uscate

aleynad

Active Member
Moderator
imi plac f mult plantele salbatice cu care poti faci diverse aranjamente, iar dupa ce se usuca raman la fel de frumoase
primele mele buchete


promit sa revin si cu altele, din frunze uscate :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
primul buchet e facut din spice de grau, scaieti albastri, coada-soricelului alba , floarea-lampion si inca o floare galbena...care nu mai stiu cum i se spune :oops:

al doilea buchet este o combinatie de flori de sovarf si o planta cu flori alb, precum si iarba decorativa
 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Merge sa faci si cu ramurele de maces si de paducel
sau din mai multe feluri de scaieti.
 

sorina

Active Member
ma bucur ca ati abordat aceasta tema . felicitari Aleynad , sunt foarte frumoase . Deseara cred ca am sa postez si eu vreo 2-3 in combinatie cu tartacute :wink: sa vad daca va place ideea :!: :!: :!:
 

lelia

Well-Known Member
Frumos !!!!!! :visator:
Imi place tot ce faci ,iar ultimul aranjament ,mi-a inseninat ziua :hug:
Desi nu-mi place sa tin flori uscate in casa ,trebuie sa recunosc :oops: sunt frumoase si interesante ,au ceva nostalgic ,chiar ma incanta .

Daniela si Sorina ,felicitari !
 

melu

Member
:eek: :eek: :eek: Wow, Sorina, desi s-a mai spus, mai repet si eu inca o data... ai maini de aur si mult bun gust. Foarte frumoase buchetele/aranjamentele... :visator:
 

aleynad

Active Member
Moderator
Sorina esti o profesionista in adevaratul sens al cuvantului :clap:
felicitari de la o amatoare :oops:
 

Claudiavis

Active Member
Sorina, eu am mers mai departe in albumul tau si am vazut cel mai dulce arici-din-ardei-iuti posibil! E absolut adorabil!
 

sorina

Active Member
v-am mai spus , sunt bucuroasa ca va plac :) :) :) si mie imi place ce vad la altii , orice aranjament fie el uscat sau flori taiate are ceva special si eu le apreciez si ma bucur sa vad cit mai multe, de aceea va arat si voua ce fac eu . :)
 

gabiee

Active Member
multumesc ,
nu prea am avut timp vara asta , si am uitat pur si simplu , sa mai pun la uscat floricele
 

alfa

Active Member
Azi am facut o coronita pentru baietelul unei colege :D . Vor avea un party de ziua recoltei la scoala si va trebui sa duca o coronita din frunze uscate. Iata ce a iesit:
 
Sus