buchete uscate

alfa

Active Member
Multumesc! Chiar mi-a facut placere! Acasa pe la ai mei faceam des coronite si tot felul de aranjamente insante, dar de cand m-am maritat, parca tot altele am avut de facut :oops: A ramas doar coronita de Craciun, care a devenit deja traditite la noi. :D
 

alfa

Active Member
Coronita e facuta din frunze de mai multe feluri, macese, physallis si piracantha. Suportul e din nuiele de salcie. :D
 

sorina

Active Member
Este foarte frumoasa . Felicitari :wink:
Combinatia este foarte potrivita :mrgreen:

Stie cineva cu ce pot vopsii uscaturi ( floi scaieti etc ) ina afara de spray-uri ????? am eu asa o vaga idee ... dar poate stiti voi vreo smecherie :) :) :)
 

sorina

Active Member
Exact :mrgreen:
Acum am incercat dar nu sunt multumita :| am mai incercat si cu colorant pentru zugraveli , lichid . Nici asta nu-mi place cum iese :x
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Sorina,orice vopsea acrilica apoi le dai cu lac acrilic transparent.Eu am lacul sub forma de spray si atunci merge usor.
 

sorina

Active Member
pai vopsea acrylica de care ca doar acuarelele, tempera si sunt mici si scumpe :| Lacul spray de la ce firma e ???
 

Narcy

Member
Sorina,eu am vopsit castane,conuri de brad,frunze,ghinde,etc. cu bronz auriu si argintiu.Este mult mai ieftin in comparatie cu sprayurile colorante de exemplu. :oops:
 

Narcy

Member
Sau am citit undeva cum ca ar fi frumoasa vopseaua lavabila in care se adauga acel pigment la alegere.Aveau si poze si mi s-au parut reusite(era pigmen rosu)
 

sorina

Active Member
vreau sa va zic ca am incercat toate metodele , si cele enumerate de voi si nu sunt multumita . :eek: :eek: :eek: :eek: cel mai simplu si eficient tot spray=ul colorat este :( :( :( :( dar e prea colorat , si nu aduce a natural :mrgreen: Mai :!: :wink: :wink: CERCETEZ
 

Narcy

Member
sorina a spus:
vreau sa va zic ca am incercat toate metodele , si cele enumerate de voi si nu sunt multumita . :eek: :eek: :eek: :eek: cel mai simplu si eficient tot spray=ul colorat este :( :( :( :( dar e prea colorat , si nu aduce a natural :mrgreen: Mai :!: :wink: :wink: CERCETEZ
Sa ne anunti si pe noi daca afli ceva. :oops:
 

sorina

Active Member
Aleynad , felicitari pentru buchet :wink:
V-am ramas datoare cu un raspuns in legatura cu vopsitul florilor uscate : dupa mine cea mai eficienta metoda este colorant de zugravit exterior PUR . iar pentru alb ; vopsea lavabila .
Acum vreu sa va arat un aranjament de masa realizat din SCOARTA DE COPAC :wink: si flori uscate si roscova .
 
Sus