Buchete de mireasa

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc frumos! Criticul meu exigent, Gabiuto, spune-mi te rog de ce crezi ca e prea clasic? cum ti-ar fi placut tie? cu ierburi asa, in stilul englezesc?
Sa mai spun ca doamna a zis ca nu vrea frunze, verdeata deloc - i-am pus doar doua frunze de monstera ca sa aiba o terminatie totusi.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
no , iaca ca nu am ce face acum la munca si ma bag ca musca ...in lapte

pentru mine e prea colorat si nu poti focaliza o culoare anume , o pata de culoare e ok , dar prea multe pete... evaziv in privire

fiecare culoare vrea sa fie in fata si e un mic "scandal" in buchet :D

e buna remarca ? :incapatanat:
 

ghia_don

Active Member
Dar tinind cont ca tinuta nasei va fi uni, e bun un pic de "scandal" in buchet ;-) , altfel ar fi prea monotona imaginea de ansamblu :) ..Mie imi place!! :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Dan, cred ca Doina a surprins foarte bine motivul pentru care buchetul e foarte colorat: urma sa fie purtat la o tinuta complet neagra :)
Oricum, tot ce tine de gusturi este extrem de complex si greu de etichetat: ceea ce mie mi se pare frumos altora nu le va placea. Bine, asta cu limitele de rigoare fiindca sunt sigura ca florile vopsite de exemplu nu mai sunt o chestiune de gust ci un kitch 100% :) (si ma gandesc aici la "frumoasele" crizanteme si phalenopsis albastrite cu cine stie ce colorant...)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
...iar iau locul mustei in lapte si zic , bine dar un buchet de flori nu estompeaza sau acopera (daca e cazul) frumusetea purtatorului , toata lumea va remarca buchetul si nu pe cel ce il are :oops: :oops: :oops: :hug:
 

elmo

Member
buchetul este foarte frumos, dar eu as fi scos florile albe si as fi lasat doar pe cele rosii, pentru ca sunt nuante diferite. Ar fi dat bine pe rochia neagra a nasei. Dar e frumos buchetul si asa.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
:rofl: :rofl: deci tie iti plac aranjamentele cu roz si cu un pic de mov, nu??? :rofl: :rofl:
Cu un pic de mov si aranjamentele pentru mese - astea chiar si mie mi-au placut foarte mult:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc, criticul meu personal :D .
Stiti ce-a fost diferit la nunta asta?? Doua lucruri, esentiale cred eu ca totul sa iasa bine: lipsa interdictiilor (nu vreau frunze, vreau doar flori albe, etc) si un buget ok (adica oamenii au stiut ca daca vor ceva frumos, nu poate sa coste 15 RON un aranjament de masa). Eu zic ca nici scump nu a fost - si asta o sa-mi spuneti si voi: lumanarile au fost 750 RON amandoua iar aranjamentele de masa 57 RON.
 

ghia_don

Active Member
Foarte frumoase si luminarile si buchetul miresei , nu mai spun de aranjamentul pentru prezidiu :clap: ..
 

veretregn

Active Member
Voi nu sunteți la curent cu noua modă. Nu se mai folosesc flori de sezon. Totul se importă din Olanda. Astfel veți putea avea crizanteme de Paști și Floarea Soarelui de Crăciun. Totul va arata natural și va avea un impact minim asupra mediului...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Din Olanda se aduc si in Romania, evident, ca doar nu folosim flori din gradina. Iar asta se intampla de multi ani :D
Ba mai mult, deja iti poti comanda singur florile direct de la bursa din Aalsmeer (dar asta doar daca esti companie, nu consumator), deci nu suntem chiar inapoiati zic eu.

Dar asta nu inseamna ca preturile nu au legatura cu sezonul... Spre exemplu, bujori nu vei mai gasi dupa luna septembrie ca nici mama olandezilor nu mai are asa ceva si cu cat iesi din sezon cu atat sunt mai scumpi. Orhideele - sunt mult mai ieftine iarna fata de sezonul cald s.a.m.d.
 
Sus