Buchete de mireasa

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc frumos, Kinga. Bumbisorii verzi sunt brunia - de obicei e gri dar banuiesc ca in perioada asta o gasesti verde.
 

alfa

Active Member
Multumesc frumos! Habar nu aveam cum se cheama. :oops: Dafoarte frumos in buchet. Am cautat si pe net dupa combinatii.... imi place!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Pentru ca pe-aici se gasesc multi fani ai trandafirilor lui David Austin, m-am gandit sa va arat niste buchete cu trandafirii lui care, SURPRIZA, sunt disponibili acum si in Romania!!! Am gasit furnizorul si de-abia astept sa am o mireasa care sa-si doreasca un astfel de buchet :) :) - cu siguranta, un buchet asa o sa-mi fac eu, ca sunt nasa in toamna ;-)

Pretul e ceva mai mare comparativ cu trandafirii obisnuiti dar si efectul e senzational!
Imaginile sunt preluate de pe site-ul oficial http://www.davidaustin.com:


 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Da Doina, e un burete special pe care il prinzi de lumanare, fie rotund daca faci lumanarile rotunde fie dreptunghiular daca lumanarile le faci doar pe o parte.
 

angela draganoiu

Active Member
sint minunate buchetele.
va rog sa-mi spuneti de unde se cumpara acel burete de florarie si daca se poate cumpara in cantitati mai mici. nu l-as lua pt o afacere insa mi-ar place sa-mi aranjez florile taiate in alt fel de vase decat vazele clasice.
 

ghia_don

Active Member
Multumesc, am sa caut pentru ca vreau sa exersez ;-) ...la anul sint soacra mare si as vrea sa facem acasa aranjamentele :)
Angela, bureti dreptunghiulari se gasesc la Baumax...si umezi si uscati..
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Casa de piatra, Doina! Am vrut sa-ti trimit mp dar n-am apucat...iti scriu si vb mai multe
Buretii din Baumax nu prea i-as recomanda - ca marca va recomand sa cautati Oasis - sunt foarte buni. Angela, in Bucuresti se gasesc in piata de flori (nu stiu daca se vad la buc sau la bax insa).
Doina, daca nu gasesti in Iasi iti pot cumpara eu si trimite, daca vrei :D
 

ghia_don

Active Member
Multumesc Mada!! :D
Am gasit si eu bureti la un depozit de flori...dar pentru eventuale nelamuriri, te voi deranja cu intrebari :oops: ...
 
angela draganoiu a spus:
sint minunate buchetele.
va rog sa-mi spuneti de unde se cumpara acel burete de florarie si daca se poate cumpara in cantitati mai mici. nu l-as lua pt o afacere insa mi-ar place sa-mi aranjez florile taiate in alt fel de vase decat vazele clasice.
Le gasesti in angroul Doraly ,au toate formele si dimesiunile
 

angela draganoiu

Active Member
beginner gardener a spus:
angela draganoiu a spus:
sint minunate buchetele.
va rog sa-mi spuneti de unde se cumpara acel burete de florarie si daca se poate cumpara in cantitati mai mici. nu l-as lua pt o afacere insa mi-ar place sa-mi aranjez florile taiate in alt fel de vase decat vazele clasice.
Le gasesti in angroul Doraly ,au toate formele si dimesiunile
multumesc frumos :hug:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ia va rog sa va dati cu parerea asupra unuia dintre buchetele pe care le-am facut azi (ca si maine si poimaine am nunti :rofl:
Destinatara mi-a spus doar ca vrea un buchet fara trandafiri...si s-a tot sucit si s-a tot schimbat cum sa fie ca pana la urma mi-a zis "fa-l cum vrei tu, surprinde-ma".
Deci, cum vi se pare?? Sa mai spun doar ca e buchet de nasa si din punct de vedere cromatic mi s-a comunicat doar ca va purta o rochie neagra si pantofi rosii.
 
Sus