Buchete de mireasa

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ce frumuseti am vazut eu acum........perfect pentru ora de somn ca sa visez frumos :D
Superb buchetul Sarselia.Superb iar Sorina ce sa zic?Idei .......idei...........care mai de care :marfa: :marfa: :marfa:
 

lelia

Well-Known Member
Buchetul tau e superb ! O poseta eleganta ,asortata perfect la acea rochie unica.
Sincer ,nu am mai vazut si nici prin cap nu mi-ar fi trecut .
Felicitari pentru idee si celui ce a pus-o in practica !
Ai fost o mireasa frumoasa si foarte eleganta !
Casa de piatra si tot ce va doriti ! :D
 

sorina

Active Member
Claudia in primul rind iti doresc din suflet casa de piatra si mult noroc in viata :rose: Despre buchet ce pot sa zic inedit , superb , surprinzator si se potriveste de minune cu personalitatea ta . Eu zic ca la rochita ta crem se potrivea de minune pantoful crem creat de mine , nu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Pentru botez ti-am rezervat un altul :wink: :wink: :wink:
 

Claudiavis

Active Member
Multumesc frumos pentru urari.

Hehe, Sorina, sa stii ca chiar am o tinuta care s-ar potrivi la pantoful cel nou :wink:
 

danya

Active Member
Am nevoie de ajutor. La sfarsitul lui iulie am nevoie de buchete de nunta si lumanari.
Habar n am ce flori gasesc atunci, poate imi dati niste idei. :)
 

alfa

Active Member
Pai.... datorita importurilor din Olanda se gaseste cam orice. Depinde ce ti-ar place... preferinta de culoare... decorati dupa vreo tematica la nunta?
 

FlorentinaS

Member
Pentru ca eu nu ma innebunesc dupa trandafirii taiati, am facut buchetul din orhidee si frezii. Am vrut din irisi, dar mi s-a spus ca nu vor rezista si se vor ofili (era si f. cald atunci).
Pentru ca de asemenea nu imi place nici obiceiul sa intep hainele invitatilor ca sa le pun flori, am ales bratari cu orhidee pentru doamne si pe barbati i-am cam iertat :)
Doar sotul meu a avut o orhidee in piept (sa il gasesc in multime :rofl: ) si tata, care m-a condus la altar...
Aranjamentul salii a fost cu margarete si niste flori albastre, ca albastra era si sala :) Toate s-au pastrat superb si le-am mai avut cateva zile si acasa.
Iar buchetul s-a uscat tare frumos si il mai am si acum. Ca doar nu era sa il arunc domnisoarelor :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Lorena a spus:
Am de facut primul buchet de mireasa curgator. As avea insa nevoie de sfaturi de la voi, daca aveti experianta in asa ceva. Am observat ca nu toata lumea vrea sa imparta din "secretele meseriei" desi eu cred ca este loc pentru toata lumea.
Ma intereseaza cum pot fixa trandafirii in microfon ca sa fiu sigura ca vor sta la locul lor...accept orice sugestie sau sfat pentru ca vreau sa invat si sa iasa bine
Multumesc
carmenushka a spus:
http://www.youtube.com/watch?v=Hj8lE5W831E&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=WZj8tTFd ... re=related
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Buchet de mireasa cu margaritar, bujori si trandafiri

Si margaritarul si bujorii au fost extraordinari de parfumati dar teribil de scumpe. Nu pot sa inteleg in ruptul capului de ce un fir de margaritar adus in Olanda poate sa coste 10 RON acum in conditiile in care suntem in sezon :( :( :(
Mai toata lumea m-a intrebat de ce nu l-am luat de prin piata dar cine stia ca o sa gasesc cu siguranta margaritar pentru nunta de azi??? Una peste alta a iesit foarte frumos
Pentru nasa, buchetul a fost in nuante de galben:

Si mai jos lumanarile de nunta si aranjamentele florale pentru restaurant:

Sa mai spun ca sunt fericita ca a reinceput sezonul de nunti??? Iubesc sa fac aranjamente!!
 

nick1971

Active Member
Superbe, Mada! peste 2 saptamani botez, nu cred ca ma pricep sa fac singura lumanarea, asa ca-ti voi da de lucru :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nick, placerea e de partea mea, evident :) :)
Lelia, multumesc, am avut emotii cu buchetul ala dar a iesit foarte frumos
 
Sus