Buchete de mireasa

Ioana

Member
Mda, am primit "sfaturi" de la persoanele varstnice (asta e un eufemism 8)), sa nu fac buchetul alb, ca deh, cu un bebe pe drum nu sunt tocmai "pura". De asta ma orientez spre buchet colorat si probabil rochitza culoarea untului.
 

alfa

Active Member
Aooooleeeeu :aoleu: , nu mai apleca urechea la tot ce spun babele. Fa cum iti place tie !!!!
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Corect!!!Alea-s babete care ti-au zis. :x Eu fiind "mai purie " :rofl: iti zic sa faci cum te simti tu bine.
Stii ca exista si trandafiri cu nuante portocalii pentru aceste buchete?
Sunt din import cred.Din aceia mici-mici si mai multi pe o ramurica.Sunt superbi :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
daaa
si mie imi plac la nebunie mini rozele, dovada ca le-am si avut la lumanarile de nunta :D
trebuie sa caut pozele sa vi le arat :D
 

sorina

Active Member
am scris pina acum mesajul de 4 ori si-mi apare mereu gol fara poze fara nimic . Asa ca nu mai trancanesc prea mult si incerc fara poze . Ioana ti=as sugera un buchet din ce vrei tu ci ce culoare vrei tu . esential este sa nu fie mic ( ca iti iese burtica in evidenta ) sa fie unul potrivit ca marime semirotund sau semicurgator .
 

Ioana

Member
@alfa: Incerc sa fac cum imi place, dar deja am constatat ca trebuie sa fac niste compromisuri penru nunta :(

@Gabiuta: Ma gandisem si eu la mini-roze, mai ales ca le pot pune si in piept invitatilor - mai trebuie sa vad si cam cat ma costa :) Pentru buchet insa sunt deosebite.

@narcy: multumesc pentru poze, sunt foarte frumoase buchetele si imi dau inspiratie.

@sorina: am retinut: nu mic, semirotund sau semicurgator! Da, sa traiti!
:)

@alfa, din nou: aoleu! imi ploua in gura de la buchetele alea, mai ales de la ultimul...
 

Ioana

Member
Pai, se poarta. Luati modelul prigoana-bahmuteanu (preferabil fara "circul" adiacent). Sau re-innoiti juramintele ca la americani :D
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
:eek: Ce frumusete!!!Cum sa nu-ti placa asa ceva?Cat bun gust are cel care l-a facut!
 

sarselia

Active Member
Moderator
Asa-i??
Ma tot gandesc sa il usuc...e perfect...
Cred ca nici cel pe care l-am avut eu la nunta nu a fost asa de frumos!
In orice caz jos palaria pentru cea/cel care l-a facut.
 
Sus