Brunfelsia

Tina

Active Member
Cind nu mai speram sa vad vreo floare...



Floarea dureaza 5-6 zile si miroase.. mai mult seara.. :wink: :wink:
 
D

dyayzh

Guest
Dar tu nu stii ca speranta moare ultima ? :oops: Unele sunt albe si altele mov? Caci ale Michaelei sunt mov :? Sa va traiasca fetelor frumusetile :D
 
D

dyayzh

Guest
Am si eu un lastar :oops: Sarumana pentru el. Acuma, tineti-mi pumnii sa se prinda :D
 
D

dyayzh

Guest
Brusc Brunfeslia mea s-a pleostit. Deodata :cry: I-am schimbat pamantul, am pus-o sub pet, dar sunt foarte slabe sansele sa-si revina si chiar imi pare extrem de rau dupa ea :cry:
 

michaela

Active Member
Dya.... oare cu ce i-ai gresit??? :? :cry:
Sper sa-si revina...
A mea nu mi se pare deloc mofturoasa... :gandit:
ba ... chiar a inflorit :wink:
 
D

dyayzh

Guest
Ce frumos a lastarit :D Si are mai multe flori nu doar una :D Felicitari pentru tine ca ai stiut sa o ingrijesti si pentru ea ca te-a rasplatit :wink:
 
D

dyayzh

Guest
Eu trebuie sa astept sa-mi creasca lastarelul pus la prins. Poate pe la anul sa ma laud si eu cu o floricica cat de mica :D :oops:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Din butas primit de la o doamna scumpa.S-a prins relativ usor.Dupa ce-i trec florile ,am sa incerc sa prind .
 

Mariabt

Member
Dupa lungi si nenumarate cautari, asta am gasit...daca vor germina, cred ca pana la pensie am sa vad si florile :rofl: daca nu, cel putin am incercat....
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Incearca desigur ca e pacat sa traiesti cu senzatia ca nu ai facut tot ca sa obtii planta ce o doresti.Eu iti tin pumnii si asteptam evolutia.Dar nu vrei tu sa astepti cu semintele totusi pina prin martie macar? :mrgreen: ca asta am inteles:ca ai seminte.
 
Sus