Brugmansia

mymo

Active Member
Eu le-am tuns pentru ca erau mari si greu de transportat cu masina.Si anul trecut le-am tuns toamna si anul asta au inflorit de trei ori,inseamna ca le-a placut :D
 

aleynad

Active Member
Moderator
ale mle sunt micute, de abia au facut radacini, dar ia uitati ce frumoase sunt :D


mor de dragul lor, mai ales ca mi le-am dorit atat de mult :D
 

lelia

Well-Known Member
Daniela, sa-ti creasca mari si sa te rasplateasca cu minunatele si parfumatele ,trompete :D


Harnicuta mea, n-a auzit prognoza lui Busu si s-a pus pe facut boboci si flori ......

 

instructor

Member
Sigur o sa-ti infloreasca.Am primit anul asta de la o colega un pui de brugmansia alba dubla,asa ca la anul ai de la mine si o plantuta cu floarea dubla :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Voi cum tineti brugmansiile peste iarna. Eu am pus-o pe a mea in camera florilor, dar e cam racoare acolo. E bine asa? Cum trebuie udata? daca s-a mai discutat ma scuzati, dar sunt cam multe pagini de recapitulat :oops: Am frunzarit un pic, dar lunile de iarna sunt sarite :(
 

mirela06

Active Member
Foarte frumoase. Eu caut de ceva timp aceasta planta, pt. gradina. La blocul unde a stat sora mea, la Lugoj, linga Strand, erau afara. Nu am reusit niciodata sa iau si eu de acolo, deoarece, in acea perioada stateam la bloc. Bunicii aveau , la Anina, asa cum o ai, tu Lelia. O frumusete.Sa le stapiniti sanatoase, fetelor :)
 

instructor

Member
Daca ai dus-o de afara in casa e normal sa-i cada frunzele ,oricum ar fi peste iarna ii cad frunzele si primavara da altele noi asa ca nu plinge,,,, :D
 
Sus