Brico Store

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:mrgreen: aia nu cumpara ei mai Fixulet....aia comanda.Asta fiindca habar nu au nu ca nu s-ar deplasa ca sa isi mai dea aere de cunoscatori.Si nicidecum din Brico . :)
Daca vroiai probabil ca aveai ce alege dar pe mine nu ma interesau prea multe :oops:
 

Roxana Peled

Active Member
Bricostore

Daca exista deja subiectul si eu nu l-am gasit rog moderatorii sa ma mute acolo.
Deschid subiectul Bricostore pentru ca am unul destul de aproape de mine iar in primavara asta au adus o multime de plante, pomi, tufe, trandafiri, bulbi, la ghiveci, la cutie, la pungutze ... a fost o nebunie :hipnotizat:
Vine toamna, sezonul bulbilor de toamna si tare n-as vrea sa-l pierd.
Daca trece cineva prin Brico inaintea mea si vede ca au adus noutati la gradina va rog anuntati!
Daca ajung eu acolo inainte, promit sa anunt!
 

cris75

Member
Ieri am fost la Bricostore si aveau clematis la 25, 50 ron, trandafiri la ghiveci 25 ron (mi -au parut englezesti, dar nu aveau denumire ci doar grupa din care fac parte-ex: rosa polyanta, era unul rosu superb dar neavand denumire nu m-am incumetat sa-l iau, si acum mi-a ramas gandul la el :( .)
 

cris75

Member
Sincera sa fiu, cand am vazut clematisii si trandafirii, nu m-am mai uitat prin jur. M-am dus ca teleghidata la ele, nu mi-a mai trebuit altceva. :)
 

George

Member
E o nebunie in Bricostore, parca n-am vazut niciodata atatea plante la un loc :D Clematite de tot felul, uriase cu preturi incepand de la 25 de lei. M-am tot invartit pe langa caruturile etajate pline de plante dar m-am abtinut sa cumpar ceva, am plecat spre casa doar cu cativa pomi fructiferi.
 

Roxana Peled

Active Member
Mai George, ma scoti din sarite! :x :rofl:
Vin la tine la Ploiesti! Astazi am fost la noi la Brico si aveau cate ceva dar nici pe departe atatea cate au avut anul trecut :cry:
Cea mai ieftina clematita era 34 de lei din care mi-am si luat de altfel un Jackmanii :) , restul erau mai scumpe. Si nu erau uriase!
 

George

Member
Roxana Peled a spus:
Mai George, ma scoti din sarite! :x :rofl:
Vin la tine la Ploiesti! Astazi am fost la noi la Brico si aveau cate ceva dar nici pe departe atatea cate au avut anul trecut :cry:
Cea mai ieftina clematita era 34 de lei din care mi-am si luat de altfel un Jackmanii :) , restul erau mai scumpe. Si nu erau uriase!
Te astept la Ploiesti :) Vorbesc foarte serios, chiar erau mari si aratau foarte bine, erau destul de tentante. Noroc ca am vreo 15 sau 16 bucati, altfel nu plecam fara sa-mi iau macar una. Dar mai este si duminica o zi, mai ales ca atunci vreau sa merg la curte, n-ar fi rau sa mai dau si atunci o tura :rofl:
 

nick1971

Active Member
anul trecut erau 16 lei, tot ce-am luat au inflorit exact ca-n poza. bine ca nu stau bine cu banii ca altfel eram la Brico :)
 

Roxana Peled

Active Member
Ba da ... vrem, vrem :salivat: ... ca-s frumoase alea de la Brico, cu o galeata de radacini si cu batul gros si spre deosebire de cele comandate pe net poti sa le si alegi :)
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am trecut si eu prin Brico Pantelimon. Niste preturi de am ramas tablou! :eek:
Clematite maricele la 38-60 lei, dintre care doar Kakio (60 lei) mi se parea noutate fata de anii trecuti. In rest, The President(60 lei), Mrs. Cholmondeley, Hagley hibrid, Rouge Cardinal, Jakmanii, Multi blue, Piluu, Dr. Ruppel, Warswazska Nike (60 lei) si poate inca vreo 2.

Bulbi de plante pe la 17 lei... si tare mult m-am bucurat pentru comanda facuta de noi in Polonia.
Multi trandafiri si plante la cutie de la Yurta, cateva orhidee scumpe... Intr-un cuvant, nu prea merita deplasarea pana acolo.
 

geodezia

Well-Known Member
:indragostit: Multam mi-ai luat o piatra de pe inima
mai ales cu bulbi eram tare curioasa ...ce preturi mai inventeaza romanii
sa mai facem comanda la poloneza ...a avut preturi super oferta
 
Sus