brassia

ira

Member
Pe la hornbach am vazut in ultimul timp la pretul de 25 lei( pret intreg, planta cu boboci) :wink:
 
ira a spus:
Pe la hornbach am vazut in ultimul timp la pretul de 25 lei( pret intreg, planta cu boboci) :wink:
pretul e foarte rezonabil cred..din pacate ..of of ....

de ce nu-i hornbach si la constanta oare ?
multumesc mult ira! poate o sa ajunga hornbach la constanta , ca eu la bucuresti..slabe sanse ! :(
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Brasia mea infloreste de 2 ori pe an. Mi se pare cea mai harnica si cumsecade dintre toate orhideele, mai mult decat phalaenopsis.
Eu o tin la o fereastra cu orientare nordica, unde are foarte multa lumina si deloc soare si caldura (nici macar iarna - nu am calorifer in zona respectiva, sta pe la 20 de grade). Am constatat ca aceste conditii ii plac tare mult, asa ca ma surprinde cu flori parfumate destul de des.
 
Caramell a spus:
Brasia mea infloreste de 2 ori pe an. Mi se pare cea mai harnica si cumsecade dintre toate orhideele, mai mult decat phalaenopsis.
Eu o tin la o fereastra cu orientare nordica, unde are foarte multa lumina si deloc soare si caldura (nici macar iarna - nu am calorifer in zona respectiva, sta pe la 20 de grade). Am constatat ca aceste conditii ii plac tare mult, asa ca ma surprinde cu flori parfumate destul de des.
pai vezi de ce-mi doresc eu o draguta de-asta ? :rofl: :rofl:
 

ira

Member
carmenlucavlad a spus:
multumesc mult de tot ira! :D
daca nu e deranjul prea mare pentru tine !
raman datoare ! :wink:
Draga mea , ti-am luat o floricica :D Maine pe lumina iti pozez frumoasa.Vreau adresa pe mp :wink:
 
Draga mea , ti-am luat o floricica :D Maine pe lumina iti pozez frumoasa.Vreau adresa pe mp :wink:[/quote]

iu-hu!! multumesc , multumesc , multumesc mult de tot ira !
abia astept s-o vad ! :rofl: :rofl: ce zi de 13 am , vedeti ? sa mai crezi in superstitii ! :wink:
 
Sus