Bradutii nostri

aleynad

Active Member
Moderator
mersi,mirela
e unul din cei 3 braduti pe care i-am luat de la poalele muntelui, in primavara
si s-au prins cu brio toti si le-au crescut mugurasii, adevarul ca i-am si udat des la inceput
in rest? nimic special, nici tu ingrasamant, nici tu pamant special,
doar soare, apa si dragoste multa :D
 

mirela06

Active Member
Pai unde dragoste nu e, nimic nu e. Sau asa ceva. Oricum, daca mama natura a fost incintata ca ai grija de verjisotii ei, cum sa nu fie bucurie ca ai asa ceva in gradina ta. Tare faini sunt. :)
 

mirela06

Active Member
:eek: Suuper. Ai unde sa-i pui pe minunatii aia? Cind vor creste ai cu ce te mindri. Doar spatiu sa le dai. Sa ai noroc de ei. :)
 
O sa-i transplantez intr-un ghiveci mare si cand vor creste mari o sa-i pun ori la tara ori in fata blocului ( dar cred ca prima varianta). Urmeaza un articol interesant si util despre brazi scris de un prieten de-al meu din Campina, dl Lucian Baleanu (de la care am si primit semintele de brad culese din conuri).
 

diana999

Active Member
mi-am cumparat azi 2 cupressus wilma.un bradutz mi-a murit deja....cred ca l-am innecat.avetzi idee cum sa-i ingrijesc?nu am gasit informatzii .......nu stiu cum sa-i ud :oops: .multzumesc anticipat
 

sicora fabian

Active Member
Nu inteleg cum sa-ti moara in aceeasi zi! Chiar daca-l tai si-l tii la 30 de grade, tot nu moare intr-o singura zi!
 

diana999

Active Member
am omorat un bradutz.nu vreau sa moara si cei cumparatzi azi.........asta vroiam sa spun.ii tzin in ghiveci
 

sicora fabian

Active Member
Pentru udat nu se poate face un program, exceptand cazul ideal in care toti factorii sunt perfect controlati.
Pamantul trebuie sa fie reavan, umed. Daca il strangi intre degete, nu trebuie sa curga apa!
 

aleynad

Active Member
Moderator
draga Nicoleta, tot ce pot sa-ti spun e ca ala nu e brad sigur :!:
nu stiu concret ce specie de conifer e, dar e superb :D
 

nick1971

Active Member
da, e super, e pufos la atingere. daca mai stiti reclama de acum cativa ani de la Avon cand dadeau braduti... ala e :D. era mic mic mic si acum...
mai am unu' pe care l-am pus in pamant primavara lui 2008 se comporta bine dar creste mai greu, asta in ghiveci a crescut mai rpd
 
Sus