Bougainvillea - partea I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tamara

Member
miki70 a spus:
Multumesc tuturor pt laude :rose:

Magda ingrasamant lichid cu guano am gasit la Selgros in toamna dar Tamara a zis ca a vazut si la Auchan. Eu vreau sa-mi mai iau, sper sa mai gasesc.

Una mov sau lila imi mai doresc daca are cineva un pui in plus si vrea sa-l dea la schimb cu ciclam sau magic as fi f fericita.
S-avem pardon, dar n-am vazut, sau m-am sclerozat! Parca Mascha zicea ca a cumparat din Dedeman? :?
 

tamara

Member
Miki, am uitat... bouga mov mi-a fost lene sa mai pun la prins, stau betele in pahar si acum: Daca nu e prea tarziu, pun acum si din cea lila :?
 

miki70

Active Member
danero2004 a spus:
mki tu cum il prepari ca eu am ramas cam neclar cu doza ?
Dane eu pun in dop pana se unde se termina spirala aia de infiletat. Inainte puneam mai putin, masuram 7ml la 2 l apa pt ca asa mi-a iesit conform ce scria pe eticheta. FedericoCj mi-a spusa ca pune 1 dop la 4l apa pt platele de apartament si 1 dop la 2 l apa pt plantele din gradina.
 

miki70

Active Member
tamara a spus:
miki70 a spus:
Multumesc tuturor pt laude :rose:

Magda ingrasamant lichid cu guano am gasit la Selgros in toamna dar Tamara a zis ca a vazut si la Auchan. Eu vreau sa-mi mai iau, sper sa mai gasesc.

Una mov sau lila imi mai doresc daca are cineva un pui in plus si vrea sa-l dea la schimb cu ciclam sau magic as fi f fericita.
S-avem pardon, dar n-am vazut, sau m-am sclerozat! Parca Mascha zicea ca a cumparat din Dedeman? :?
Parca Mascha, am incurcat oltencele :rofl: Dar de Auchan stiu sigur.
 

MASCHA

Active Member
Am luat Guano din Selgros,asta toamna,dar am vazut acum la Auchan,iar ca dozaj am considerat dopul plin ptr.4l apa
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
culoarea e mai frumoasa dar panarama asta de telefon... :x e rosu inchis in realitate :?

dupa tunderi de primavara la timp e ok , acum are si ghiveci nou :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus