Bougainvillea partea a II-a

gabrielais

Active Member
Trimis: Lun Mai 14, 2012 9:44 pm Titlul subiectului:
Bine Gabi , sa nu uit sa mi aduci aminte si de smochin

Mersi de aprecieri , ma simt magulit
_________________

Dane, nu-s ce-am avut anul asta de-am fost asa cu capu-n traista..am uitat cu desavarsire de smochin...sper ca ai avut de munca suplimentar din cauza mea ca as muri de rusine..neaparat imi scriu pe telefon remember, ca si de Doina la fel am uitat...data urmatoare sper sa nu mai uit... :oops:
sa stii ca am sa pozez bouganville-ile mele sa vezi cum arata sarmanele, iti starnesc mila... :rofl: cand le-am vazut pe-ale tale mi-a "picat fatza"...ce frumusele si mandre sunt... :wink:
 

MASCHA

Active Member
Tamara ce le faci de sunt asa frumoase ?!...

Ai gasit ingrasamant?Au la Selgros am luat azi .
 

tamara

Member
MASCHA a spus:
Tamara ce le faci de sunt asa frumoase ?!...

Ai gasit ingrasamant?Au la Selgros am luat azi .
Nimic special :)
In Auchan nu am gasit, iar in Selgros n-am mai ajuns. Poate dau o fuga maine, daca zici ca au.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase,Tamara!
Ale mele nu se gandesc inca sa faca flori.
 

tamara

Member
Multumesc Iudit :) Dar mai am si eu care sunt neinflorite, le-am tat tuns, ciuoit, sa se ramifice frumos, asa ca mai am de asteptat...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Uite ce frumusica am si eu:

Multumesc taaaare mult, miki, uite ce bine-i merge, nu???
 

miki70

Active Member
Tamara :rose: si Madalina :rose: ma bucur tare mult ca le merge voi, sper sa va bucure cu floricelele magice mult timp de acum inainte.
Tami afara se imbujoreaza mai mult asa ca dc o pui pe pervaz afara si o legi cumva sa nu cada va fi mai magica :)
 

tamara

Member
miki70 a spus:
Tamara :rose: si Madalina :rose: ma bucur tare mult ca le merge voi, sper sa va bucure cu floricelele magice mult timp de acum inainte.
Tami afara se imbujoreaza mai mult asa ca dc o pui pe pervaz afara si o legi cumva sa nu cada va fi mai magica :)
As pune-o, dar ce sa pun mai intai pe doua pervazuri :cry: Mie imi place si asa :rofl: Am avut si vizitatori pentru ea :rofl:
 

shanzha

Member
Foarte frumoase!
Eu am gasit una anul trecut in toamna la dedeman, i-au cazut foarte repede toate frunzele, in primavara au dat din nou, dar flori inca nu.... Era si f. mica, si din cate am inteles flori apar doar pe ramurelele vechi, nu? In primavara am mutat-o in ghiveciul actual, si de ceva saptamani sta doar afara, in gradina, in bataia soarelui si vantului si ploilor. Sper ca-i place :-)
Cum se numeste ingrasamantul acela cu guano? Am cautat si eu la auchan si nu am gasit asa ceva.

 
Sus