Bionat (ingrasamant lichid foarte concentrat)

simona2

Member
Bionat

Bionatul este ingrasamant lichid , natural ,
Se poate administra in toate fazele de dezvoltare la un interval de 15 zile .

Are ca efect :

- cresterea accelerata a plantelor
- inflorire abundenta
- productivitate timpurie
- mareste rezistenta plantelor la boli
 

simona2

Member
Eu l-am incercat si am fost multumita de rezultate .Se gaseste la flacoane de 100 ml si costa intre 4-6 lei .
 
Si eu folosesc Bionat si sunt foarte multumita de rezultate!
Mie mi s-a recomandat la Fitofarmacie sa folosesc saptamanal!
Si n-au patit Slava lui Dumnezeu nimic!
 

lili

Member
Si eu l-am folosit. Multumitor dar nu exceptional :wink: Efectul este vizibil imediat,verdele este mai verde dar de restul se ocupa mama natura :gandit:
 

ghia_don

Active Member
Acest Bionat este 100% natural, cel putin asa scrie pe eticheta.
Vreau sa-l folosesc la legume...dati-mi un sfat in privinta asta...
 

lelia

Well-Known Member
Doinita ,este destul de bun ,se stropesc plantele si se uda ,devin mai rezistente si mai productive .Daca nu ai cumparat inca ,vezi ca se gaseste si la, litru si e mai avantajos .
 

ghia_don

Active Member
Nu a fost o diferenta vizibila intre legumele tratate cu Bionat si cele fara...sau poate a fost dar n-am sesizat-o eu...
Ca eu as fi vrut sa am legume de trei ori mai mari cu bionatul asta :rofl: ..
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Doina , am si eu sticla descoperita prin magazie , o mai fi buna > ? , se merita ca vad ca ai incercat , eu unde am dat a mers , dar nu stiu daca e de la soare sau de la mine :)
 

georgiana georgiana

Active Member
am cumparat si eu Bionat si am inceput sa ud florile cu el, sunt la a doua folosire, inca nu se vad rezultate spectaculoase :) , dar eu sunt rabdatoare :oops:
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
nu o sa creasca ca vrejul de fasole , dar ar trebui urmarite : coloritul frunzelor cu tot cu nervuri , pozitia frunzelor dupa tratament , cresterea evolutiva dupa doza, si in caz de exces si elementele negative ...fructe crapate , planta stagneaza , frunzele sunt "arse" :wink:
 

georgiana georgiana

Active Member
eiiii, sunt convinsa ca nu va fi ca la vrejul lui Jack......, de fapt eu urmaresc niste exemplare de hibi cam codase la flori, imi place sa cred ca ma vor bucura in vara asta cu flori
 
Sus