Baumax

evaluare furnizor

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 1 20,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 3 60,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 20,0%

  • Total voters
    5

mg

Member
Azalee cumparat din acest magazin , pret 8,5 lei ! :arrow:
Am mai luat doi trandafiri pitici ( dar nu aceia puchinosi de tinut in paharul de inghetata ) absolut superbi , la 15 lei . Nu gasesc pozele sa le pun , dar voi pune la prima inflorire a bobocilor crescuti la mine . Florile originale le-am taiat la plantare pt a putea creste si sa se prinda .
Este adevarat ca nu au personal care sa se priceapa si sa ingrijasca florile cum trebuie .
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Singurul lucru pe care il urmaresc la un pret decent (asta insemnind max.60 lei) sunt cameliile :)
Asa ca daca vedeti pote dati cu o .......vuvuzea :rofl:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: poate mai apar si cine vede imi spune.Multumesc mult anticipat.Fiindca depinde si de care este :wink:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am ajuns azi prin Baumax Bucuresti iar de aceasta data mi-au facut o impresie mai buna decat la vizita precedenta. Aveau foarte multe plante frumoase la reducere si erau bine aprovizionati. Nu am mai vazut plante pe moarte pe rafturile de reduceri, din contra, era destul de greu sa te abtii. M-am lipit de un calistemon pe care l-am luat cu 12,5 lei si niste muscate semicurgatoare rosii cu floricele duble.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Exact, asa am zis si eu. e drept ca nu mai are floricele, insa planta este maricica, intr-un ghiveci cu diametrul de 25cm.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Azi am avut ocazia sa ajung si eu in excursie pe acolo.Mi-a facut chiar o impresie foarte buna.Plantele aranjate,fara frunze uscate,udate corespunzator si multe la reduceri incredibile.Evident ca m-am lipitsi eu de un calistemon si de un leandru sicilian.
Camelii maaaaaaaaari,frumoase,sanatoase dar preturile :eek: :eek: :eek: uimitor de frumoase :rofl: peste 300 si 400 de roni.
O passiflora cu floare imensa dar si la pret la fel de mare despre care domnisoara spunea ca probabil va mai scadea ca nu se cumpara :? :? :? ..........fuchsii ,clematite,jasminum nudiflorum,wisteria alba si multe altele de gradina.Frumoase si sanatoase ceea ce inseamna ca le ingrijesc cum trebuie sau.......abia le primisera.Dar nu vreau sa fiu chiar circotasa :rofl: :rofl: :rofl:
Pe scurt mi-a placut.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
si eu mi-am luat un callistemon cu 10 ron ,fara flori ,destul de maricica ! acum sper sa o pot tine in viata :rofl:
 

carmenushka

Active Member
Am trecut azi prin baumax cu alte treburi si ....am ramas acolo, cu gandul! Ce plante! Ce preturi!!!!! Bouga imensa, fara flori, 18 lei, trandafiri cataratori sau Th, mari, redusi de la 80 la 20 lei, clematite cu 13 lei, si cate si mai cate!!!
 

Johana

Member
Nu ma mai joc! :cry: :cry:
De ce nu este baumax si in Timisoara....vreau si eu clematite!!!!
Asta ar fi unicul motiv pentru care m-as muta in Bucuresti! :D
 

alfa

Active Member
In Bucuresti, la Baumax, bougainwillea la 18 ron. Maricuti,sanatosi, fara flori.
Hortensii macrophyllla, diferite souri, tufe marisoare la 16 ron. Merita.
 
Sus