Baumax

evaluare furnizor

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 1 20,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 3 60,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 20,0%

  • Total voters
    5

diana999

Active Member
eu cred ca nu au oameni competentzi,si ca sa acopere gaura neagra, pun pretzuri mari.directorul de magazin sa lucreze el in locul lor? sincer...ori e rautate,ori nepasare ori nestiintza.Totusi...pacat de plante.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
claude a spus:
Eu m-am socat vazand niste ghivece cu Vinca la 40 RON :rofl: In schimb, au avut si o oferta f. buna de rododendroni, unii de 50 cm ( doar planta) la 50 RON
Daca pretul de 50 de ron era bun la acei rodo de 50 de cm de ce nu se cumpara rodo cei rosii de la noi de pe forum cu 40 ??

Intreb pur si simplu ca o constatare................ :oops:


Kinga nu e singurul magazin.Si..........daca cei care au pretentii de mari furnizori gen Baker sau Siebers sau Kertimag dau rateuri si chiar mari si trimit (deci nu se incurca, chiar trimit) plante jumate moarte cind nu ar trebui
:evil: :( ce sa mai zicem?
Iar spun:se merge pe principiul ca romanii inghit orice?Ca nu dau importanta acestor detalii?
Si cui sa te adresezi pentru aceasta nepasare strigatoare la cer?
Stiti ce amenzi usturatoare se dau in afara celor care fac asa ceva?
In fine..........nervii mi-i fac numai cind ma gindesc si degeaba se pare. :x
Parca ar fi o lupta cu morile de vint. :suparat:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Gabiuta a spus:
Daca pretul de 50 de ron era bun la acei rodo de 50 de cm de ce nu se cumpara rodo cei rosii de la noi de pe forum cu 40 ??

Intreb pur si simplu ca o constatare................ :oops:
Gabiuta, probabil depinde de tipul de rodo. Pentru ca sunt cei care cresc mult la 1-2m si la care eu anul trecut am asteptat cateva luni sa fie redusi pana la 37lei la City Garden si rodo care cresc maxim 40-50 cm si din care am cumparat din magazin proaspat adusi cu 20 lei. Din cate imi amintesc, si eu am vazut rododenronii din Baumax acum o saptamana si parca erau din cei mari...

Kinga aceeasi impresie neplacuta mi-a lasat si mie Baumax. :( Nu cred ca mai dau prea curand pe acolo.
 

michaela

Active Member
Eu n-am fost niciodata.... e prea departe de mine.... dar dupa ce-am citit opiniile voastre,,,, nici nu cred ca ma duc :roll:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Gabiuta a spus:
claude a spus:
Eu m-am socat vazand niste ghivece cu Vinca la 40 RON :rofl: In schimb, au avut si o oferta f. buna de rododendroni, unii de 50 cm ( doar planta) la 50 RON
Daca pretul de 50 de ron era bun la acei rodo de 50 de cm de ce nu se cumpara rodo cei rosii de la noi de pe forum cu 40 ??
Nu erau rhododendroni, erau azalee de gradina - mi-am luat eu si arata asa:


si cred ca mai e un aspect: ati observat ca majoritatea plangerilor vin din Bucuresti? Asta inseamna ca in Buc politica de preturi si de aprovizonare e proasta, lucru care nu e valabil peste tot.
Eu sunt foarte multumita de Baumax Ploiesti...
 

aleynad

Active Member
Moderator
mi se pare aiurea, mai ales ca s-a deschis curand in Bucuresti :?

eu de fiecare data cand am mers la Baumax Sibiu, am fost multumita de plante si de preturi
 

Kati

Active Member
Eu am fost foarte rar in Baumax (anul trecut), totdeauna aveau plante si mai scumpe si mai ieftine, care aratau foarte bine si unele si altele. Se puteau cumpara fara probleme. Phalele le dadeau cu 20-25 lei - plante nou aduse, iar cele reduse cu 12 lei, aveau inca cate 1-2-3 flori. Anul asta nu stiu cum sunt preturile, fiindca inca nu am ajuns la Baumax, fiind intr-o zona greu accesibila, daca nu ai masina.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Fetelor fumeg. Azi am trecut prin Baumax si am vazut exact ce a vazut si Alfa. Am crezut ca poate a fost un moment prost cand s-a dus ea. Poate ca ... Ei bine, a avut perfecta dreptate. 5 standuri tixite cu plante uscate. Cand le-am vazut mi-am zis ca macar 2 trandafiri sa salvez de acolo. Dezastru. M-am intristat, m-am infuriat si m-a dezamagit - ca si client, ca si amator de flori. Evident ca n-am avut liniste si m-am dus la prima angajata a raionului. A dat din umeri si a spus ca plantele alea sunt retururi si ca sunt udate si dimineata si seara. Pe cine vrea ea sa prosteasca?? Alea erau plante lasate cu saptamanile neudate. Sa ma lase cu trombonelile. Am luat cei 2 trandafiri cautati cu greu printre maldarele de uscaturi si i-am udat eu cu mana mea la arteziana lor cu statui si broaste ceramice. :x M-am dus cu apa taras pana la casa. Acolo alti umeri ridicati si alta nepasare.

Daca ma mai auziti ca iau ceva de acolo, sa-mi dati cu batul pe spinare si cu lopata in cap. :x :twisted:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Dumnezeule!
Tara asta a noastra se duce tot mai mult de rapa!
Pacat!
Oare cand o sa avem si noi constiinta????
Pacat!!!!!
:(
 

Sash

Active Member
offtopic si-mi dau singura peste maini...
Nu cred ca-i vorba numai de lipsa constiintei... ci de angajati prost platiti, prost motivati, prost pregatiti, prost selectionati, prost supravegheati samd...
Pe de alta parte... altii de ce pot...? Si imi vine in minte o angajata de la Hornbach Militari... care imi zicea anul trecut ca a sunat la furnizor sa intrebe cum sa ingrijeasca diversele orhidee pe care le aveau pe stoc...
 

sarselia

Active Member
Moderator
Pana la urma crezi Sash ca s-au adunat toti prostii (scuzati cuvantul) in Baumax?
Eu cred ca si constiinta ar trebui sa functioneze.Numai ca la noi omul merge la servici ca un robot si mai uita sa puna si suflet in ceea ce face.
Cinste mare fetei de la Hornbach!Aia da treaba!
Din pacate e un caz atat de izolat pentru ca imi vin in minte si plantele de la Brico si cele de la Praktiker (uneori) care tot la fel sunt vai si amar!
 

Kati

Active Member
Nu numai in Baumax s-au adunat, ai dreptate Sarselia. Din pacate aceeasi nepasare am vazut-o si in Hornbach. Asa o debandada la plante nu am vazut niciodata acolo, si parca nici nu vor sa-i vanda, ci sa-i arunce la gunoi. Nu stiu angajatii oare ce au in minte, ei nu se gandesc ca (,) cu cat vand mai multe plante (sau orice altceva), cu atat mai bine va merge magazinului? Iar daca raman fara clienti, pot pleca acasa si ei frumos? :x Oare chiar este asa de greu de priceput? Si nu ma leg doar de angajati, ci si de sefii lor, care nu sunt cu mult mai... destepti - ca sa nu folosesc cuvinte urate. Pe tema asta am putea discuta mult si bine, mai bine ma opresc aici. :(
 

kerkyra

Well-Known Member
Pentru craioveni: in Baumax au orhidee phale cu 20 lei, foarte frumoase, am luat si eu una pentru un cadou.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
A fost cineva zilele astea in Baumax?Merita oare o excursie (pentru mine este o excursie :( ) pina acolo????
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Gabiuta, merita doar daca ai in vedere ca tot in zona vei gasi Obi si Hornbach. Altfel, doar ca sa mergi pana la Baumax, nu are rost.
 
Sus