Baumax

evaluare furnizor

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 1 20,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 3 60,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 20,0%

  • Total voters
    5

calin123

Member
Baumax Cluj avea azi :
la 3,99 Ron / punga bulbi de liatris mov ,anemone simple ''De Caen "mix ,anemone duble mix ,gladiole diverse culori ,dalii pitice diverse culori ,dalii obisnuite , crini ,iris holandica .
la 5,99 ron buxus in ghiveci de aprox 30 cm , tinut afara
 

Sash

Active Member
Am fost si eu ieri la mult laudatul Baumax din Brasov... Am plecat tare dezamagita... asta dupa ce am tot insistat ca nu se poate sa ajung pe langa Brasov si sa nu vad Baumaxul...
 

Sash

Active Member
monica antal a spus:
La BC baumax-ul e langa real si nu pot sa merg la real fara sa intru si la baumax.aica gasesc de obicei plante la reducere care arata inca bine.
albela a spus:
Si eu merg frecvent la real, mai mult ca sa vad si ce au mai adus la baumax. Am luat si eu samabata cand am fost cu fetele din grup doi crini de gradina la 2 lei bucata :D .
ionascus a spus:
Eu sunt clienta saptamanala la Baumax si Real....daca nu sunt floricici,este pamant,daca nu ghivecele,ornamente,stropitori,manusi...foarfeci...etc..prietena mea care locuieste in Suedia de cativa ani buni,a facut si ea cunostinta cu Dl Baumax,si nu puteam sa o mai scot de acolo.... :D
Ultima data am fost cu grupul ...vesel Moldova,si mai inainte cu Albela...n-am plecat niciodata cu mana goala :eek:
 

bradut

Well-Known Member
Pentru Baumax dau nota 10. Cand ajung prin zona intru de fiecare data. Au plante diverse, de interior si exterior, iar sistemul de reduceri pe care-l practica te face sa nu iesi cu mana goala de acolo. Si, in plus, primesc marfa destul de des.
 

Sash

Active Member
Din cate am inteles s-a deschis zilele astea un Baumax in Bucuresti. A fost cineva?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Intentionam sa ma duc eu in seara asta dar m-am lasat pagubasa. Ploua ca in mijlocul verii si intrai in apa pana mai sus de glezna. Poate sambata dau o fuga.
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu am mers mai mult la Baumax sibiu, dar am fost mereu multumita de ce am gasit la ei, asa ca le-am dat nota 10
 

nick1971

Active Member
hai un 9 si de la mine, sunt ok, dar aveti grija la preturi, nu se potriveste ce e la raft cu ce e la casa, daca la raft ati vazut un pret si la casa altul, nu cedati, va vor da pretul de la raft pana la urma(va zic din proprie experienta) :)
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Eu chiar le dau 10! si va spun si de ce:
- sunt singurii care fac reduceri consistente si prefera sa vanda o planta si nu sa o arunce la gunoi. Mi-am cumparat o gramada de plante la super-pret care aratau f bine.
- La capitolul orhidee au intotdeauna flori f frumoase la preturi f bune
- Au accesorii pentru gradinarit pe care nu le-am gasit in alta parte - sera de camera la 20RON, folii de tot soiul pt protectia plantelor, ghivece ceramice in toate culorile la preturi f ok,etc
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
si eu dau nota 10 ! la Baumaxul din tg -mures intodeauna sunt multe flori si de interior si de exterior ,si intodeauna sunt reduceri chiar bune :wink: eu niciodata nu ies cu mana goala :oops:
 
Referitor la baumax din Bucuresti, mentionez ca am trecut azi pe acolo si am gasit flori la preturi destul de mici:mpetunii si muscate la 15 RON 10 buc, panselute la 10 RON 10 buc. In principiu este ok, dar pentru mine tot Hornbach ramane pe primul loc.
 

Timy

Member
Si eu dau zece, mai special pentru raftul cu 80% reducere, pe care sunt plante in foarte bune conditii, chiar si cu flori proaspete. Imi place ca au multe feluri de plante, si aduc des plante noi. :)
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Hai ca am ajuns si eu in seara asta. Le-am dat nota 9, dar nu pentru ca nu ar fi meritat 10. Aveau in magazin tot ce trebuie in perioada asta, la toate capitolele. Lipsa Hoya, pentru care dadusem eu buzna dar nu ma asteptam sa aiba in perioada asta. Doar speram. Si ce-i drept n-am vazut clematite. Preturi per total ok. Am vazut si plante accesibile, si cu preturi medii, si ceva mai scumpe. Depinde ce vroia omul sa cumpere.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Baumax e preferatul meu. Au tot timpul plante bine ingrijite, reduceri bune, si chiar plantele de la reduceri arata foarte bine :D Cel putin in Brasov. Toate clematitele cumparate cu 7 lei in toamna au acum muguri.
 

mihai63

Member
Totusi sa stiti ca exista o diferenta intre magazine:de exemplu la Bacau preturile sunt mai mici decat la Bucuresti.
Si oferta de plante de aici este mai "firava" :rofl:
 
D

dyayzh

Guest
La Iasi le-as da 3 :cry: Oferta slaba, reduceri ioc, ingrijirea plantelor e dusa pana la neglijenta totala :cry:
 
Sus