Baumax

evaluare furnizor

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 1 20,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 3 60,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 20,0%

  • Total voters
    5

kerkyra

Well-Known Member
Am luat ieri din Baumax Craiova osteospermum la reducere la 3,8 lei aprox. Plantele arata foarte bine, au boboci, doar ca aveau flori trecute (dupa care iti dadeai seama de culoare).
M-au mai tentat si cativa rododendroni nu foarte mari, la 7 lei, dar pareau cam ofiliti, desi aveau si ramurele verzi.
 

happy

Well-Known Member
carmenushka a spus:
In Bucuresti-Berceni, aveau niste rodhodendroni si niste azalee de gradina de ramaneai cu gura cascata, toate dimensiunile si toate culorile
Acolo merg si eu si cumnata mea.La ce preturi erau?Eu caut pt. ca mi s-au uscat doua buc pana acum din cauza ca nu le-am pus pamant de care trebuie :(
 

nick1971

Active Member
la 70 lei, maricel, sunt si mai ieftini si mai scumpi, dar asta la 70 lei mie mi s-a parut ok, eu am luat sapt trecuta de la Baumax din Ploiesti
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Am fost si eu azi in Baumax. Este paradisul rododendronilor si azaleelor. toate aveau preturi reduse, incepand de la 17 lei.

Aveau de asemenea o multime de plante de blacon (petunii ,muscate, lobelia) diverse rasaduri de flori, margarete, flori de colt si multe multe alte plante. Tot la reducere aveau orhideele (phale si oncidiumi) la 10-12 lei, trandafiri pitici si alte frumuseti.

Eu m-am lipit iremediabil de o azalee portocalie, Gibraltar.
 

doina2009

Member
Caramell a spus:
Am fost si eu azi in Baumax. Este paradisul rododendronilor si azaleelor. toate aveau preturi reduse, incepand de la 17 lei.

Aveau de asemenea o multime de plante de blacon (petunii ,muscate, lobelia) diverse rasaduri de flori, margarete, flori de colt si multe multe alte plante. Tot la reducere aveau orhideele (phale si oncidiumi) la 10-12 lei, trandafiri pitici si alte frumuseti.

Eu m-am lipit iremediabil de o azalee portocalie, Gibraltar.
- In care BAUMAX, ai fost?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ah, am uitat ca s-a mai deschis inca unul in Bucuresti. In cel Berceni am fost eu, la Sun Plaza.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am fost si eu azi in Sun Plaza dar fata de multe alte locuri unde gasesti plante de balcon la preturi rezonabile ce am vazut aici mi s-a parut scump.Ce aveau la reducere erau cam........ :nu-mi_place: hm....dar restul plantelor da,erau frumoase si sanatoase.Dipladenii maaaaaaaaaaaari si bouga la fel.
 

happy

Well-Known Member
Cumnata mea a luat rodo. de la Baumax- Sun Plaza cu 35lei redus de la 80lei.Mie nu mi-a luat dar i-am zis ca la prima ocazie il iau direct din gradina ei! :rofl:
 

carmenushka

Active Member
Eu am luat de la acelasi Baumax Rhodo cu 12,50 e drept ca la pretul asta aveau doar varietatea "Percy Wisman" cu florile trecute ...dar la pretul asta ce mai conteaza :) plus ca e maricel, costase inainte 69,99 lei ca asa a intrat prima data pe casa
Plus 2 azalee de gradina sau una galbena "Wreen" si una mov "Azurika" (dupa eticheta ca nu mai aveau flori) la minunatul pret de 4,25 lei!
Si n-am gresit cand am scris :)
 

carmenushka

Active Member
Caramell a spus:
Super pret! Felicitari si sa ai parte de ele! :D
Saru'mana! Ce-i drept cum zicea si Gabiuta multe plante din cele la reducere nu mai aveau sanse de supravietuire dar cu ochii mei de vultur am ochit si ales niste plante sanatoase si frumose. Maine le pun pozele la achizitii noi
 

ira

Member
:eek: :eek: :eek: Cum?????
ieri am fost in baumax , aici in bv si pretil la rodo cu frunza mare era cel mai mic 49,99 lei!!! :cry: :cry: :cry: Ca vroiam sa imi mai iau unul....iar la azaleele de gradina pretul cam tot pe acolo :( Cu toate ca sunt preturi de reducere.
 

ira

Member
Rectific :oops: , la azalee erau undeva la 20 si ceva....
Si Carmen , sa le stapanesti sanatoasa :D :D
 

carmenushka

Active Member
ira a spus:
:eek: :eek: :eek: Cum?????
ieri am fost in baumax , aici in bv si pretil la rodo cu frunza mare era cel mai mic 49,99 lei!!! :cry: :cry: :cry: Ca vroiam sa imi mai iau unul....iar la azaleele de gradina pretul cam tot pe acolo :( Cu toate ca sunt preturi de reducere.
Ira, cred ca reducerile astea tin de managemntul fiecarui magazin in parte, altfel nu-mi explic diferentele...
 

ira

Member
Cred ca ai dreptate :( , Chiar am intrebat daca le va mai face vreo reducere ....si raspunsul a fost NU :cry: :cry: .Eu am 2 rodo dar din pacate vad ca ambii au aceeasi culoare :roll: .De aceea am fost sa-mi mai iau unul
 

irinabv

Active Member
Moderator
Am fost si eu la Baumax sapt. trecuta si era un festival de rododendroni si azalee de gradina. Toate inflorite si superbe. Probabil de-asta inca nu sunt la reducere. Ira, hibii erau infloriti?
 

happy

Well-Known Member
Carmen ,am vorbit cu cumnata la telefon si mi-a luat si mie azi rododendron.Vroia sa-mi faca surpriza.Am trimis-o sa ia si azalee maine :D
 

carmenushka

Active Member
happy a spus:
Carmen ,am vorbit cu cumnata la telefon si mi-a luat si mie azi rododendron.Vroia sa-mi faca surpriza.Am trimis-o sa ia si azalee maine :D
:rofl: biata cumnata! Acuma ma bombane pe mine ca m-am apucat sa povestesc toata oferta din Baumax :)
 
Sus